"Benim için sanatı herkese ulaştırmak önemli"

Benim için sanatı herkese ulaştırmak önemli

Röportaj: Bade ÇAKAR
Fotoğraflar: Emrah ABİ


Ünlü reklamcı Nail Keçili'nin kızı olan ve uzun yıllar babasının yanında başarılı projelere imza atan Nazlı Keçili, üç yıl önce sanata olan tutkusunu işe çevirmeye karar vererek, online sanat platformu Artkolik'i kurdu. Platformdan sonra dergi, sergi, sanat dersleri ve sanat gezileri gibi projeler de geliştiren Nazlı Hanım, şu an sanatı herkese ulaştıran başarılı bir kurumun sahibi... Yaptığı her işi hakkıyla yapması, babası Nail Bey'den öğrendiği "İş sahibi işe herkesten erken gelir ve geç çıkar" kuralından geliyor. İşine büyük saygı duyan ve sevgiyle yapan Nazlı Hanım'ın ileriye dönük birçok projesi de var. Artkolik'i ve sanat tutkusunu konuşmak için, diğer sanat galerine göre daha farklı bir atmosfere sahip HUB Galeri'de bir araya geldik.


Babanız Nail Bey ile reklam sektörünün içinde büyüdünüz. Nasıl oldu reklamdan sanata geçiş?


Nazlı Keçili: Evet, çok şanslıyım ki Türk reklam ve iletişim sektörüne büyük emeği geçmiş, 30 sene liderlik etmiş, Türk reklamcılığını dünya standartlarına taşımış bir okulun içinde büyüdüm. Dünyanın ve Türkiye'nin en büyük markalarıyla, isimleriyle çalışma imkanı buldum. Siyasetçilerden sanatçılara, işadamlarından akademisyenlere birçok önemli isimle büyüdüm... Hem özel hem iş hayatımda bana çok yararı olan tecrübeler edindim. Reklam sektörüyle aslında ilişkimi hiç kesmedim. Bir gün ajans olarak olmasa da, başka projeler ile dönmek istiyorum. Ancak sanat, hep en sevdiğim alandı. Yazmak, çizmek, seyretmek, yaratmak...


Bu sevginizden de online bir sanat platformu doğdu...


Keçili: Benim için sanatı herkese ulaştırmak önemli. Online bir platform ile internete ulaşımı olan herkese hizmet verebiliyorsunuz. Başından beri gençler başta olmak üzere, sanatı seven, ilgi duyan, yaratan ya da seyreden herkese ulaşabileceğimiz bir platform yaratmak istedik.

BİZE ULAŞIN