"Kendimle olan yarışım asla bitmiyor"

Kendimle olan yarışım asla bitmiyor

Röportaj: Gülçin İŞLER FIRAT
Fotoğraflar: Engin IRIZ


16 yaşında girdiği moda dünyasında başarılarıyla adını sektöre altın harflerle kazıyan ve çizgisini bu doğrultuda hiç bozmayan bir modacı Tuvana Büyükçınar Demir. Mercedes Benz Fashion Week Istanbul kapsamında düzenlediği sıra dışı defilesiyle bir kez daha alkışlandı. Tarihe damgasını vurmuş savaşçı ve güçlü kadınlardan ilham alarak hazırladığı 27 parçadan oluşan koleksiyonuyla dikkati çeken Tuvana Hanım ile A46 Showroom'da buluştuk. Oldukça heyecanlıydı, mutluydu ve tabii ki defile hazırlıklarından dolayı uykusuz geçen gecelerden de yorgundu. Kendisiyle hem moda haftasında sunduğu defilesini konuştuk, hem de özel hayatına dair merak ettiklerimizi sorduk.


Tuvana Hanım, Mercedes Benz Fashion Week Istanbul'da sunduğunuz haute couture koleksiyonunuz çok beğenildi ve sıradışı sunumuyla farkını hissettirdi. Siz ne hissediyorsunuz?
Tuvana Büyükçınar Demir:
Öncelikle keyifli bir konsept ile çıktığımız için çok heyecanlı ve mutluyum; ekibimle gurur duyuyorum. Bu tür haftalarda kendinden söz ettirmek ya da koleksiyonu taçlandırmak bence işin en zor ve en sihirli kısmı... Çünkü fark yarattığınız sürece siz de farklı oluyorsunuz ve her seferinde kendinizle yarışır hale geliyorsunuz. Amaç burada herkesi hayran bırakmanın yanı sıra kendinize de kendinizi en iyi şekilde anlatabilmek oluyor. Aslında benim bütün hikayem kendimle. Hep savaşan, çocukluğundan beri çalışan, 16 yaşından beri profesyonel hayatın içinde olan biri olarak aslında belki de her koleksiyonda farkında olmadığım kendimi işliyorum.


Nasıl kendinizi işliyorsunuz?
Demir:
Hayatla savaşmış, tırnaklarıyla buralara gelmiş güçlü bir kadının portresiyim. Bugüne kadar bu kadın daha romantik ve hayalperestken şimdi coğrafyamızda yaşanan sıkıntıların hayatımıza yansıması ve psikolijimizin etkilenmesi ve dolayısıyla ruhumuzun da kararmasıyla bu kış açıkçası daha çok büyüdüm. Hayata daha olgun, daha güçlü ve savaşan bir kadın olarak devam ediyorum.

BİZE ULAŞIN