"Klasik bir kadın hiç olmadım"

Klasik bir kadın hiç olmadım

Röportaj: Bade ÇAKAR
Fotoğraflar: Canan YETİŞTİ SATKIN


Türkiye'de stil danışmanlığını hakkıyla yapan isimlerden biri Hande Can... İlk önce ünlü isimlere yaptığı stil danışmanlığıyla sonra da kendi markası Gouroux ile dikkat çeken Hande Can, hiç hız kesmeden başarılarına yenilerini ekliyor. Son olarak hazır giyim markası Batik'in kreatif direktörü olan ve markaya yepyeni bir soluk getirmeye hazırlanan Hande Hanım'ın geleceğe ait daha birçok yenilikleri de var... "Klasik giyinmem gereken zamanlarda bile muhakkak kullandığım aksesuarlarla farklılık yaratırım" sözleriyle stilini anlatan Hande Can, gerçekten de klasik bir kadın değil. Giydiği kıyafetler kadar kendine has, zarif ama aynı zamanda samimi ve sıcak karakteriyle de dikkat çekiyor. Türkiye'de ve belki de Türkiye'den daha da fazla yurtdışı basınında dikkat çeken Can, oldukça mütevazı ve ayakları yere basan bir kadın... Koşturmalı geçen günlerinin yorgunluğunu oğlu Can ile unutan Hande Hanım, projelerine de ara vermiyor. Yoğun temposunu, yeni projelerini ve hayatını konuşmak için Hande Can ile bir araya geldik. Eğlenceli röportajımızın yanı sıra objektifimizin karşısına da geçen Hande Hanım, kendi hazırladığı styling ile birbirinden güzel pozlar venrdi.


Sizi ilk olarak Gardırop Gurusu ile tanıdık. Şimdi hem kendi markanız Gouroux hem de diğer moda markalarıyla yaptığınız işbirlikleri ile ilerliyorsunuz. Nasıl bir dönemdesiniz?
Hande Can:
Oldukça verimli bir dönemimdeyim diyebilirim... Sürekli proje üretiyorum ve olabildiğince hızlı bir şeklide bu projeleri hayata geçirmeye çalışıyorum. Artık öyle bir dönemdeyiz ki, tüketim hızına ayak uydurabilmek için projeleri kendimiz geliştirip sunmak zorundayız. İşin ayağımıza gelmesini bekleme dönemi sona erdi. O yüzden ciddi rekabet ortamında sürekli yeni bir şeyler üretmek zorunda olduğum bir dönemdeyim.

BİZE ULAŞIN