"Oğlum benim yaşam enerjim"

Oğlum benim yaşam enerjim

Röportaj: Gülçin İŞLER FIRAT
Fotoğraflar: Şeref YILMAZ


Cemiyet hayatının ünlü isimlerinden biri olan Azer Polat, uzun bir aradan sonra ilk röportajını Şamdan Plus'a verdi. Polat, Etiler'deki evinin kapılarını da ilk kez açarak hem objektiflerimize poz verdi hem de kalbinden geçenleri samimi bir dille anlattı. Allen Hakko ile evliliğinden olan oğulları Benjamin'in henüz 22 aylıkken yaşadığı talihsiz süreç hakkında duygularını paylaşan Azer Hanım, bir anlamda bu hastalıkla mücadele eden aileler için umut göstergesi. O; güçlü, pozitif ve bir an bile inancını kaybetmeden durarak ve koşulsuz sevgisiyle ve tabii ki yakın çevresinin, ailesinin büyük desteğiyle bu zorlu süreci iyiye çevirmiş bir anne. Şu an 5 yaşında olan Benjamin yaşıtları gibi son derece sağlıklı. Azer Hanım ile çok konuşulan, oyuncu Berk Erçer ile ilişkisini de masaya yatırdık ve merak ettiklerimizi sorduk.


Azer Hanım bildiğimiz kadarıyla aktif olarak iş hayatında değilsiniz. Neler yapıyorsunuz?
Azer Polat:
Üniversiteyi bitirdikten sonra aile şirketimiz olan Polat Holding'in inşaat bölümlerinde uzun yıllar çalıştım. Hamileliğimin 5. ayında çalışmayı bıraktım. Uluslararası işletme mezunuyum; 2 sene New York'ta, 2 sene İsveç'te okudum üniversiteyi. 2012'de oğlum dünyaya geldi. İş hayatına dönmeyi çok istedim ama dönemedim. Bildiğiniz üzere talihsiz bir hastalık girdi araya ve sonrasında da oğlumla kendim ilgilenmek istediğim için işe atılmadım. Ama ileride tabii ki bir şeyler yapmayı düşünüyorum. Şu an oğlumla ilgileniyorum.


Çok büyük geçmiş olsun tekrardan. Şimdi nasıl oğlunuzun sağlık durumu?
Polat:
Çok şükür çok iyi... 6 ayda bir Amerika'ya kontrole gidiyoruz. Düzenli olarak kontrolleri oluyor. Ağustosta tedavi biteli üç sene dolacak. Hepimiz için çok zor bir süreçti...

BİZE ULAŞIN