Hülya Kalyoncu'nun makyaj güncesi

Cemiyet hayatının sevilen isimlerinden biri olan Hülya Kalyoncu ile İstinye Park’taki Erdem Kıramer Kuaför’de buluştuk ve makyajını görüntüledik. Kalyoncu, kullandığı makyaj malzemelerini de bizimle paylaştı.

Yazı: Gülçin İşler Fırat
Fotoğraflar: Koray Işık

Zarafeti ile her zaman beğenilen isimlerden biri olan Hülya Kalyoncu ile 3 yıldır gittiği kuaförü Erdem Kıramer'de buluştuk. Hülya Hanım, mümkün olduğunca az makyajlı görünümü seviyor ancak özel bir davete gideceği zaman makyajına özeniyor. Kalyoncu'nun günlük makyajında allık, maskara ve dudak parlatıcısı olmazsa olmazı. Kalyoncu'nun, makyaj sanatçısı Aynur Kasap'a yaptırdığı makyajını görüntüledik ve makyaj çantasını araladık.

ŞEFTALİ TONLARINI ÇOK SEVİYOR
"Fondöten ve pudrayı nadiren kullanırım, sadece özel bir yere gideceğim zaman. La Praire Skin Caviar Concealer Fountain'i beğeniyorum. Allık olarak şeftali ve bronz tonlarını seviyorum. Bobbi Brown Cheek Glow Palette ve Estee Lauder Double Wear Powder favori ürünlerim."

DUDAKLARDA DOĞAL TONLAR
"Göz makyajına ağırlık verdiğim için dudaklarımda ten ve kahve tonlarını tercih ediyorum. Gündelik hayatımda ruj çok fazla kullanmam, genellikle dudak kalemi sürer ve parlatıcı ile dağıtırım. Dudak kalemim Mac. Son zamanlarda Miami'den aldığım Girlactik Beauty Matte Lip Paint favori ürünüm."

GÖZ KALEMİ OLMAZSA OLMAZ
"Göz makyajında olmazsa olmazım göz kalemi ve maskaradır. Far da kahve, mürdüm tonlarında kullanırım. Tom Ford'un farını kullanıyorum. Göz kalemim kahverengi ve Chanel'in göz kalemlerini beğeniyorum. Mutlaka bir fırça ile dağıtırım göz kalemini. Dior, Diorshow maskarası favorim."

MAKYÖZÜ ANLATIYOR:
"Hülya Kalyoncu genellikle nude ve kahve tonlarında makyajı tercih eder. Allık olarak da şeftali tonlarını uyguluyorum. Hafif ve yumuşak geçişli bir ten makyajı yapıyorum.Hülya Hanım'ın yüz hatları makyaj için çok müsait. Gözlerini belirginleştiriyorum, dudaklarında ise daha doğal tonlar kullanıyorum."

BİZE ULAŞIN