Gamze Keçeli'nin makyaj güncesi

Güzelliğiyle her zaman ilgi odağı olan Gamze Keçeli’nin makyaj dünyasını araladık. Gamze Hanım ile İstinye’deki kuaförü No:3 Studio’da buluşarak merak ettiklerimizi de sorduk.

Yazı: Gülçin İşler FIRAT

Fotoğraflar: Deniz TOPRAK

Cemiyet hayatının en güzel kadınlarından biri olan Gamze Keçeli pürüzsüz teni, yeşil gözleri, dolgun dudaklarıyla makyaj dünyasını merak ettiğimiz ünlü isimlerimizden biri. Kendisiyle İstinye'deki kuaförü No:3 Studio'da buluşarak make-up artisti Selen Karabulut'un yaptığı makyajı mercek altına aldık. Gamze Hanım makyaj yaptırmayı seviyor ancak onun için en önemlisi cildinin temiz ve nemli olmasıymış. Bunun için de ayda iki kere Ayşegül Saltat'ın kliniğinde cilt bakımına gittiğini söylüyor. Vazgeçemediği güzellik ürünü ise Estee Lauder'ın gece serumu...

ŞEFTALİ TONU ALLIK KULLANIYOR
"Günlük hayatımda fondöten, pudra gibi kapatıcılara ihtiyaç duymuyorum. Cildim de bu konuda şanslıyım ki sorunlu değil. Gece özel bir davete gideceğim zaman Shiseido Sheer And Perfect Fondöten, gündelik hayatımda ise Nars, Tinted Moisturizer kullanıyorum. Allıkta şeftali tonlarını seviyorum. Highlighter tercihim de Nars Hot Sand."

EYELINER KULLANMAYI ÇOK SEVİYOR
"Göz makyajında olmazsa olmaz ürünüm eyeliner. Ayrıca göz kalemini de buğulu bir şekilde dağıtmayı çok severim. Shiseido Eyeliner favorim. Göz kalemi olarak da Mac tercih ediyorum. Bir de rimel benim için çok önemli, Mac Extra Dimension'ın yoğunluğunu çok sevdim. Far olarak sedefli tonları tercih ediyorum, genellikle highlighter sürüyorum göz kapaklarıma."

TERCİHİ DOĞAL DUDAK TONLARI
"Dudak makyajında bej tonlarından vazgeçemiyorum. Mac Kinda Sexy favorim. Dudak kalemi de uygulamayı seviyorum, Make Up Forever'ın 5C tonunu kullanıyorum. Dudaklarım dolgun olduğu için kırmızı ruju kendimde çok iddialı buluyorum ama başkasında çok beğenirim. Dudaklarım doğal, herkes yapılı olduğunu söylüyor ama bir şey yok."

MAKYÖZÜ ANLATIYOR:
"Gamze Hanım, makyaj konusunda aşırı doğallığı sever, yanakları kendiliğinden pembeleşmiş gibi Fresh, taze görünmeyi seviyor. Kontur yaparım ve nemli içeriği olan ürünleri uygulayarak teninin ıslak görünmesini sağlarım. Makyajı da yapıldıktan iki saat sonraki yüzüne oturmuş halini seviyor. Kaşları doğal, kaş jölesiyle tarayarak belirgin görünüm kazandırıyoruz. Çok ince bir uçlu bir maskara ile alt kirpiklerine net dokunuşlar yaparak kirpik dibine kalem çekmiş efekti veriyoruz."

BİZE ULAŞIN