'Modelliği bırakmadım ama önceliğim ailem'

Modellikten sonra iş dünyasında da başarıyı yakalayan Miranda Kerr, “Aileme odaklanma kararı aldım” diyor.

Giriş Tarihi: 04.06.2018 11:00 Güncelleme Tarihi: 04.06.2018 11:00

Süper model Miranda Kerr, memleketi Avustralya'da 2009 yılında Kora Organics adlı bir kozmetik şirketi kurarak iş dünyasına adım atmıştı. Eski eşi Orlando Bloom'dan Flynn isimli 7 yaşında bir oğlu olan Kerr, geçtiğimiz yıl Snapchat'in kurucusu Evan Spiegel ile evlenip ikinci oğlu Hart'ı dünyaya getirmişti. NY Magazine'e konuşan güzel yıldız; iki çocuklu aile hayatını, şirketini ve planlarını anlattı...

Eşim her sabah 05.30'da uyanır, ben de onunla birlikte mecburen kalkarım. 06.00'da Flynn'i uyandırıp onu okula hazırlarım. Flynn, artık 7 yaşında olduğu için ne giyeceği konusunda çok seçici. Sonra birlikte kahvaltı yaparız. Genellikle biraz ekmek, avokado ve elma suyuyla güne başlarım. Ofisim, Flynn'in okulunun köşesinde olduğu için onu bıraktıktan sonra iş yerime geçebiliyorum.

'EN AZ YEDİ SAAT UYURUM'

Kazandığım tüm parayı şirketime yatırdım. Bu markanın sadece yüzü değilim; Kora'nın altında yatan fikir benim, konsept benim, o benim bebeğim. Bu işe tüm kalbimle inanıyorum. Avustralya'daki ofisimde 30 kişi çalışıyor, Santa Monica'da da iki yıl önce küçük bir ofis açtım.

Ne yaparsam yapayım, anda kalmaya çalışıyorum. Çalışacağım veya çocuklarımla geçireceğim zamanı, büyükannemi arama saatimi bile organize ediyorum. Yoksa hiçbir şeye yetişemem.

Kora'da ürettiğimiz her şeyin organik sertifikası var. Birçok marka, organik malzeme kullandığını söylüyor ama aslında organik sertifikaları yok. Bu konuda çok katı standartlar var. Ürünlerde sülfat, paraben, silikon veya sentetik kokular kullanmıyoruz.

Kısa süre önce bir Japon markasının çekimlerine katıldım, yani hâlâ modelliğe devam ediyorum. Ama aileme ve şirketime daha çok odaklanmaya karar verdim. Anne olmadan önce haftanın altı günü çalışıyordum ve seyahatler bana fazla geliyordu. Şimdi sadece programıma uyan çekimlere katılıyorum.

Akşamları erken yatıyorum. En az yedi-sekiz saat uyurum. Bu çok gerekli.


BİZE ULAŞIN