Meghan Markle ile Prens Harry hakkında Finding Freedom kitabında yazılanlar Kraliyet Ailesini çok üzdü!

Meghan Markle ile Prens Harry'nin hikayesini anlatan Finding Freedom: Harry, Meghan and the Making of a Modern Royal Family adlı kitap İngiltere’nin gündeminden düşmüyor.

Giriş Tarihi: 29.07.2020 09:57 Güncelleme Tarihi: 29.07.2020 09:57

Yeni kraliyet kitabında Prens Harry ve Meghan Markle'ın kişisel olarak katkıda bulunmadıkları, yazarlar Omid Scobie ve Carolyn Durand'ın yaklaşık 100 kadar kaynakla konuşarak kitabı yazdıkları biliniyor.

Kitapta yer alan ve hemen her gün farklı bir şekilde basında yer alan bilgiler, kraliyet ailesini rahatsız etti. Vanity Fair'e konuşan bir kaynak, "Saray, kitaptan dolayı çok üzgün, çünkü perde arkasında gerçekte ne olduğunu onlar biliyor" dedi. Aynı kaynak, "Açıkçası rahat bir nefes alıyor olmaları lazım. Daha kötüsü olabilirdi" yorumunu da yaptı.

"ASIL GERİLİM KARDEŞLER ARASINDA"
Kitapta, kraliyetteki gerilimin sanıldığı gibi Meghan Markle ile Kate Middleton arasında olmadığı, Prens William ile Prens Harry kardeşler arasında olduğu yazıyor. Kitaba göre, William'ın, kardeşini evlilik için acele etmemesi konusunda uyardığı ve Harry'nin de bundan hoşlanmadığı haberleri basına yansıdı. Bu işin sonu da Prens Harry'nin eşi Meghan Markle ve oğlu Archie'yi de alıp ABD'ye yerleşmesine kadar uzandı.

KISKANÇLIK ÖN PLANDA
Ama yine de ailede sular durulmadı. Meghan Markle ile Prens Harry'nin aileden ayrılığının perde arkası hala büyük bir merak konusu. Bu konuda kısa bir süre önce yayınlanan bir kitapta da bu konuyla ilgili çarpıcı iddialar ortaya atıldı.
Finding Freedom yazarları, Prens Harry ve Meghan Markle'ın, aileden ayrılık kararını Prens William ile Kate Middleton'ın hep ön planda olmasını kıskandıkları için aldığını ileri sürdü. Kitabın satırlarında öne sürülenlere göre, Prens Harry ve Meghan Markle, Prens Charles ve Prens William'ın "arkasındaki koltukta" oturmaya daha fazla tahammül edemedi.

AYRILIKTAN BAŞKA ÇARE KALMADI
Kitapta, Markle'ın bir arkadaşına gözyaşları içinde "Bu aile için yaşamımdan bile vazgeçebilirim" dediğini ama sonuçta kendilerine ayrılıktan başka seçenek bırakılmadığını söylediği iddiası da yer alıyor.

BİZE ULAŞIN