Sedan'ın konforuyla Coupe'nin sürüş keyfi bir arada

BMW’nin dört kapılı spor otomobili BMW 8 Serisi Gran Coupe sonbaharda Türkiye’de satışa çıkıyor. Yeni model, 4 kapılı bir sedanın sunduğu konfor ile bir coupe’den beklenen tasarım ve sürüş keyfini bir araya getiriyor.

Giriş Tarihi: 03.08.2019 14:15 Güncelleme Tarihi: 03.08.2019 14:16

ŞERİF ERCAN serif.ercan@sabah.com.tr

Borusan Otomotiv'in Türkiye distribütörü olduğu BMW'nin yeni tasarım dilinin son temsilcilerinden biri olan BMW 8 Serisi Gran Coupe, dinamizm ve lüks konfor arasında sunduğu benzersiz denge ile dikkat çekiyor. Coupe versiyona göre 201 milimetre uzayan dingil mesafesi ile boyu 5.074 milimetre'ye kavuşan 8 Serisi Gran Coupe, 1.932 milimetre genişliğe ve 1401 milimetre yüksekliğe sahip. Arkaya doğru alçalan tavanı ve BMW'nin karakteristik omuz çizgisi ile oldukça sportif bir görüntü çizen araç, segmentinde doğrudan iki kapılı bir spor otomobilden üretilen tek model olarak öne çıkıyor. Şişkin çamurlukları ve yatay çizgileri ile arkadan da oldukça oturaklı bir duruş sergiliyor.

BMW 8 Serisi Coupe'ye göre uzayan boyutları sayesinde hem ön hem de arka kısımda oldukça geniş bir yaşam alanı sunan BMW 8 Serisi Gran Coupe, sportif ve lüks görünümünü iç mekanına da taşıyor. Ön koltuklarda olduğu gibi yanal destekleri artırılan arka koltuklarda da yolculara sportif bir otomobilin içinde olduğu hissettiriliyor. Aracın bagaj hacmi ise 440 litre... Tamamen kapalı zemini, aktif flap kontrolü, hava perdeleri ve hava kanalcıklı dış aynaları ile aerodinamik açıdan oldukça gelişmiş olan aracın pek çok parçasında alüminyum kullanılarak toplam ağırlık azaltılmış. Karbonfiberle güçlendirilmiş plastik aksamla da dayanıklılığını arttırmış. İçerisinde kontrol sistemleri ve bağlanabilirliğindeki en son yenilikleri de bulunduran Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupe'nin karakteristik 4.4 litrelik 530 beygir ve 750 Nm torka sahip en güçlü versiyonu M850i xDrive, 0'dan 100'e 3.9 saniyede ulaşıyor. 340 beygir güç ve 500 Nm tork üreten 3 litrelik sıralı 6 silindirli motora sahip 840i xDrive ise 0'dan 100'e 4.9 saniyede ulaşıyor. Otomobilin tüm motor seçeneklerinde 8 ileri Steptronic şanzıman ve BMW'nin akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi, standart olarak yer alıyor.

ADAPTİF LED FARLARIN STANDART OLARAK YER ALDIĞI BMW 8 SERİSİ GRAN COUPE'DE 600 METREYE KADAR AYDINLATMA SAĞLAYAN BMW LASERLIGHT İSE OPSİYONEL DONANIM KAPSAMINDA TERCİH EDİLEBİLİYOR.

BMW 8 SERİSİ COUPE'YE GÖRE HEM ÖN HEM DE ARKA KISIMDA OLDUKÇA GENİŞ BİR YAŞAM ALANI SUNAN GRAN COUPE, SPORTİF VE LÜKS GÖRÜNÜMÜNÜ İÇ MEKANINA DA TAŞIMIŞ. PANORAMİK TAVANLA DA OLDUKÇA FERAH BİR İÇ MEKAN YARATILMIŞ.

BİZE ULAŞIN