Teknoloji ve konfor özgün tasarımda buluştu

Türkiye’de satışa sunulan Yeni Citroen C5 Aircross SUV, özgün tasarımı, gelişmiş sürüş destek sistemleri, Advanced Comfort teknolojisi ve zengin kişiselleştirme çözümleriyle büyük ilgi görüyor.

Giriş Tarihi: 05.10.2019 11:05 Güncelleme Tarihi: 05.10.2019 11:05

ŞERİF ERCAN serif.ercan@sabah.com.tr

Citroen, Yeni C5 Aircross SUV ile uluslararası SUV hamlesini sürdürüyor. Markanın tasarım dilini devam ettiren model 'Yeni Nesil SUV' olarak Citroen ürün gamının tepe noktasını oluşturuyor. Yeni Citroen C5 Aircross SUV tasarımının yanı sıra; gelişmiş sürüş destek sistemleri, Advanced Comfort teknolojisi ve zengin kişiselleştirme çözümleriyle de dikkat çekiyor. Tamamen özgün bir tasarıma sahip Yeni Citroen C5 Aircross SUV; 4.5 metre uzunluğu, Airbump gibi kontrast tasarım unsurları, 230 milimetre yerden yükseklik, çift renk tavan barları ve akıcı tasarımı ile güçlü bir duruş sergiliyor.
Konforlu bir sürüş için tasarlanan ve yatay bir mimarinin uygulandığı kokpitte geniş tutulan orta konsol ve kaliteli malzemeler göze çarpıyor. 12.3 inç TFT ekran ve 8 inç yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip olan konsol modern bir görünüm sergilerken, aynı zamanda kabin içi ergonomiyi destekliyor. Citroen Advanced Comfort programı kapsamında devreye giren Advanced Comfort Süspansiyon ve Advanced Comfort Koltuklar benzersiz bir konfor seviyesi sunarken üç adet bağımsız arka koltuk ve sınıfının en büyük bagaj hacimlerinden biri ile üstün fonksiyonellik ve kullanım kolaylığı sağlıyor. Fransa'daki Rennes - La Janais tesislerinde üretilen Yeni Citroen C5 Aircross SUV yüksek verimlilik seviyesine sahip iki motor seçeneği ile yollara çıkıyor; 1.5 BlueHDi dizel motor 130 HP, 1.6 PureTech benzinli motor ise 180 HP güç üretirken her iki motor da yeni EAT8 tam otomatik şanzıman ile satılıyor.
Yeni Citroen C5 Aircross SUV, Grip Control sayesinde farklı yol koşullarında güvenli bir tutuş ve sürüş sağlıyor. Zekice tasarlanan sistem beş farklı sürüş modu kullanıma sunuyor. Yokuş aşağı inerken güvenlik ve kontrollü bir sürüş için, olası kayma veya istenmeyen hızlanma risklerini en aza indiren Yokuş İniş Destek Sistemi devreye giriyor.

YENİ CITROEN C5 AIRCROSS SUV'UN İÇ MEKANI İLK ANDAN İTİBAREN İLERİ SEVİYEDE BİR KONFOR HİSSİ VERİYOR. YÜKSEK OTURMA POZİSYONU YOLA HAKIM BİR SÜRÜŞ SUNARKEN, GENİŞ VE FERAH İÇ MEKAN TASARIM DİLİ OLARAK DIŞ TASARIMI TAMAMLIYOR.


ARAÇTA STANDART OLARAK BULUNAN KADEMELİ HİDROLİK DESTEKLİ SÜSPANSİYON SİSTEMİ, 'UÇAN HALI' ETKİSİNİ BERABERİNDE GETİRİYOR. BU YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ, SÜRÜŞ KONFORU İLE BİRLİKTE ÜSTÜN SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ DE SUNUYOR.

BİZE ULAŞIN