Konforlu, güvenli ve eğlenceli

Yenilenen Mercedes-Benz GLC, etkileyici ve dikkat çekici görünümü, yeni kullanım konsepti, yenilikçi sürüş destek sistemleri ve yeni motor seçenekleriyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Giriş Tarihi: 12.10.2019 11:11 Güncelleme Tarihi: 12.10.2019 11:11

ŞERİF ERCAN serif.ercan@sabah.com.tr

Yeni Mercedes-Benz GLC, asfalt ve asfalt dışı yollardaki üstün sürüş özelliklerini, geniş yaşama alanı, fonksiyonellik ve konforla harmanlıyor. Türkiye'de geçen ay, benzinli ve dizel motor seçenekleriyle satışa sunulan Yeni Mercedes- Benz GLC, markaya özgü güvenlik özelliklerini ve akıllıca uygulanan çözümleri gözler önüne seriyor. Ayrıca modelin yeni neslinde, daha da gelişmiş öncü teknolojiler, benzersiz ve dinamik tasarım, bağlanabilirlik ve en gelişmiş bilgi-eğlence sistemleri yer alıyor. GLC, Mercedes-Benz dünyasının en yeni ve en iyi özelliklerini bir arada sunuyor. Dış tasarım, geniş gövde ve dikkat çekici tasarım detaylarıyla sportif bir görünüm sergiliyor. Markanın imajına uygun olarak iç mekanda, lüks ve kullanıcı dostu donanımlar ile bilgi ve eğlence sistemine ait daha geniş dokunmatik ekranlar dikkat çekiyor. Araçtan Çıkış Uyarı Sistemi gibi fonksiyonlarla daha da genişletilen sürüş yardım sistemlerinde, özellikle geri manevraları kolaylaştıran römork manevra yardımcısı büyük ilgi uyandırıyor. Araçtaki en önemli gelişmelerden biri de yeni nesil MBUX - Mercedes- Benz Kullanıcı Deneyimi... Dokunmatik ekranlara sahip bilgi ve eğlence sistemi, arttırılmış gerçeklik özelliğine sahip navigasyon, tuş veya "Hey Mercedes!" anahtar sözcüğü ile etkinleştirilebilen akıllı sesli komut sistemi, bağlanabilirlik özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzüyle GLC'yi standartların üstüne taşıyor.

Yeni modelde, kapsamları geliştirilen sürüş destek sistemleri arasında yer alan DISTRONIC, Aktif Takip Yardımcısı ve Aktif Direksiyon Yardımcısı, sürücüyü mesafe takibi ve aracı yönlendirme konusunda destekleyerek sürüş konforu ve güvenliğe katkı sağlıyor. Sistem, aracın hızını virajlarda veya kavşaklarda otomatik olarak ayarlarken, direksiyon yardımcısı şeritte kalmaya ve şerit değiştirmeye yardımcı oluyor. Sürücünün yaklaşmakta olan trafiği gözden kaçırması halinde Aktif Fren Yardımcısı'nın dönüş fonksiyonu fren yaparak, olası çarpışma riskinin önüne geçiyor.YENİ MERCEDES-BENZ GLC'DEKI KUMANDA VE EKRAN KONSEPTİ, DAHA DA ERGONOMİK VE KONFORLU HALE GELMİŞ. SİSTEM, ARAÇLA VE ONUN FONKSİYONLARIYLA; JEST, KUMANDA VEYA SESLİ KOMUT SİSTEMİ ARACILIĞIYLA ETKİLEŞİME GİRMEYE DAYANIYOR.

GLC'NİN GİRİŞ SEVİYESİNDE, SİYAH BİR ÖN KONSOLA YER VERİLİRKEN, ORTA KONSOLDA İSE; PİYANO SİYAHİ VEYA MEŞE VE CEVİZ OLMAK ÜZERE İKİ FARKLI AHŞAP UYGULAMASI TERCİH EDİLEBİLİYOR. AHŞAP KAPLAMALAR EL İŞÇİLİĞİYLE ÜRETİLİYOR.

BİZE ULAŞIN