70 yıllık ruhuna sadık kalarak geliştirildi

Land Rover’ın efsanevi modeli Land Rover Defender’ın yeni jenerasyonu görücüye çıktı. Yeni Defender, Land Rover’ın bugüne kadar ürettiği en kabiliyetli off-road modeli olarak dikkat çekiyor.

Giriş Tarihi: 19.10.2019 11:57 Güncelleme Tarihi: 19.10.2019 11:58

ŞERİF ERCAN serif.ercan@sabah.com.tr

Borusan Otomotiv'in Türkiye distribütörü olduğu Land Rover'ın, bugüne kadar ürettiği en yetenekli 4x4 modeli olan Yeni Defender, 70 yılı aşkın tarihinde yepyeni dönemi temsil eden yeni neslini tanıttı. Gelişmiş arazi özellikleri ile geçmiş ruhuna sadık kalarak macerayı yeniden tanımlayan Yeni Defender, kendine has köşeli tasarımı ve yenilikçi özellikleriyle dikkat çekiyor. Yeni Defender, Defender 90 ve Defender 110 olmak üzere iki farklı gövde tipiyle tercih edilebiliyor. Defender 90, 6 kişiye kadar oturma kapasitesi sunarken 110'da ise 5+2 oturma düzenine sahip bir iç mekan bulunuyor. S, SE, HSE, First Edition ve Defender X olmak üzere 5 farklı donanım seçeneğine sahip olan yeni Defender, dört farklı aksesuar paketi ile daha önce hiçbir Land Rover modelinde sunulmadığı kadar çok seçenek ile kişiselleştirebiliyor. Explorer, Adventure, Country ve Urban paketleri kullanıcıya kendilerine en uygun Defender'ı yaratma imkanı tanıyor. Yeni Defender, dört tekerlekten çekişli, çift kavramalı otomatik şanzımanı, 3.720 kg'lık maksimum yük çekebilme kapasitesi ve 300 kg'lık statik çatı yükü taşıyabilme kapasitesi ile segmentinde çıtayı bir adım daha yukarı taşıyor. Ayrıca, sürücülerin yol koşullarına göre çok daha hassas ayarlar yapmasına imkan tanıyan 'Yapılandırılabilir Terrain Response' özelliğini sunan ilk Land Rover modeli olarak da öne çıkıyor. Yeni Defender'ın son derece işlevsel olan kabin tasarımının en dikkat çeken kısmını ise yeni Pivi Pro bilgi eğlence sistemi. Daha sezgisel ve kullanıcı dostu olan yeni nesil dokunmatik ekran, hassas tepkisi ile yepyeni bir kullanıcı deneyimi vadediyor. Ayrıca, uzaktan güncelleme alabilen 14 ayrı modüle sahip, Over-The-Air teknolojisi, Defender müşterilerinin dünyanın neresinde olursa olsun her zaman en yeni yazılımlardan yararlanmalarını sağlıyor.


4 SİLİNDİRLİ BENZİNLİ MOTOR İLE P300 VERSİYONU VE 6 SİLİNDİRLİ BENZİNLİ MOTOR İLE YARI HİBRİT TEKNOLOJİSİNİ BİRLEŞTİREN P400 VERSİYONU YENİ DEFENDER'DA SUNULAN SEÇENEKLER ARASINDA YER ALIYOR.

YENİ DEFENDER 110, İKİNCİ SIRA KOLTUKLARIN ARKASINDA 1.075 LİTREYE KADAR OLAN VE İKİNCİ SIRA KATLANDIĞINDA İSE 2.380 LİTREYE KADAR GENİŞLEYEN BİR YÜK ALANIYLA 5, 6 VEYA 5+2 OTURMA DÜZENİ SUNUYOR.

BİZE ULAŞIN