Plan yapmadan önce mutlaka göz atın!

20. yaşını kutlayan Babylon, ‘Şimdi. Burada. Beraber.’ diyerek yeni sezona kapılarını açtı. 20. yılında Babylon, hem müziğin farklı dallarından sanatçılara hem de farklı festivallere ev sahipliği yapacak.

Giriş Tarihi: 27.09.2019 15:00 Güncelleme Tarihi: 27.09.2019 15:00

NAZAN ORTAÇ nazan.ortac@sabah.com.tr

İkonik mekan 20 yaşında

Bu yıl 20. yaşını kutlayan Babylon sezona; 'Şam, Konuk: İstanbul Trip', 'Etnik Bas: İlhan Ersahin & Ali Kuru' ve 'License to Dance: Hey! Douglas' konserleriyle başladı. Kutlamalar, 26 Eylül'de 20. Yıl Konserleri ile devam edecek. O gün sahnede 'Brooklyn Funk Essentials' ve 'In the BuzzBag feat. Hüsnü Şenlendirici' hayranlarıyla buluşacak. 27 Eylül'deki 'Turkish Psychedelia Night: Elektro Hafız & kozmonotosman' ve 28 Eylül'de 'Radyo Eksen Partisi' ile eylül ayı sonlanacak. 20. Yıl Konserleri serisi kapsamında; 'Oldies But Goldies', 'Gaslamp Killer Presents: Airplane Mode', 'The Bad Plus' ve Ayhan Sicimoğlu sahnede olacak. Farklı festivallere ve konser serilerine de ev sahipliği yapan Babylon, bu sene 'Garanti BBVA Konserleri', 'Kendine Has Konserler', 'Akbank Caz Festivali' ve 'XXF: Very Very French Festival'i ağırlayacak. Garanti BBVA Konserleri'nde; 'She Drew The Gun', 'Cymande', 'Joan As Police Woman' ve 'The Comet is Coming' bu sezon Babylon'da. 'Kendine Has Konserler' kapsamında ise 22 ve 23 Kasım'da 'Deerhunter' sahnede olacak.

Müzik ve eğlence bir arada

Hilton İstanbul Maslak, sonbahara hızlı bir giriş yapıyor. Ünlü Müzik kulübü nispet ile işbirliği yapan Hilton İstanbul Maslak, Eylül ve Ekim ayları boyunca müzik ve eğlence dünyasının sevılen isimlerini ağırlayacak. Şarkıları dillerden düşmeyen Şelale Şehnaz Sam ve Hande Dönmez, Maslak'ta eğlence ve lezzeti buluşturan Zaxi Restaurant sahnesinde dinleyicilerini müziğe doyuracak. 20 Eylül'de Metin Arolat'ı ağırlayan mekan, 27 Eylül'de Şelale Şehnaz Sam, 28 Eylül'de Hande Dönmez'i hayranlarıyla buluşturacak.

AJANDA
29 EYLÜL PAZAR
YENİ TÜRKÜ
VADİ AÇIKHAVA

Müziğimizin en uzun soluklu gruplarından Yeni Türkü, bol konuklu ve sürprizli 40. Yıl konseri ile İstanbul seyircisini 40 yıla yayılan bir yolculuğa çıkaracak. Aylarca konuşulacak bu konserde Yeni Türkü'nün sahnesıne müthiş isimler konuk olacak: Kenan Doğulu, Athena, Şevval Sam, Hayko Cepkin, Cem Adrian, Ceylan Ertem, Manuş Baba, Kalben, Fırat Tanış, Cahit Berkay, Can Gox, Eda Baba, Sena Şener ve Anıl Piyancı, hafızalardan silinmeyecek düetlere imza atacak.

2 EKİM ÇARŞAMBA
MABEL MATİZ
HARBİYE CEMİL TOPUZLU AÇIKHAVA SAHNESİ

Mabel Matiz, Kerki Solfej ile gerçekleştirdiği konserlerle sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Konserlerinde en sevilen şarkılarını seslendiren Mabel Matiz, kıyafetiyle de ilgi odağı oluyor. Matiz, 2 ve 3 Ekim tarihlerinde İstanbul Harbiye Cemıl Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde hayranlarıyla buluşacak. Sevilen sanatçı, sonrasında da 6 Ekim'de Hatay, 11 Ekim'de Bursa, 18 Ekim'de Denizli ve 20 Ekim'de İzmir'de sahne alacak.

BİZE ULAŞIN