Plan yapmadan önce mutlaka göz atın!

Pop Art sanatının öncüsü Andy Warhol, 7 Kasım-29 Mart tarihleri arasında, ikonikleşen Marilyn Monroe, Campbell Soup ve Flowers gibi ünlü eserlerinin de dahil olduğu 90 adet orijinal eseriyle Uniq Expo’ta.

Giriş Tarihi: 04.10.2019 15:13 Güncelleme Tarihi: 04.10.2019 15:13

NAZAN ORTAÇ nazan.ortac@sabah.com.tr

Pop Art sanatının dahisi Türkiye'de
niq Expo, "Sanat hiç bu kadar eğlenceli olmadı!" dedirtecek bir sergiye hazırlanıyor. 20. yüzyılın en etkili sanatçılarından Andy Warhol, 90 orijinal eseriyle 7 Kasım'dan itibaren McArt.ist desteği ve Begüm Alkoçlar küratörlüğünde UNIQ Expo'da sanatseverlerle buluşacak. Pop Art'a saygı duruşu niteliğindeki sergi, İstanbul Maslak'ta 1500 metrekarelik dev bir Pop Art arenası sunacak. Pop Art sanatının öncüleri Keith Haring, Roy Lichtenstein, James Rosenquist ve Robert Indiana'nın Türkiye'de ilk kez sergileneceği orijinal 40 eserini de karşımıza çıkaracak. Sergi aynı zamanda, genç sanatçı kuluçka platformu McArt.ist koordinatörlüğünde Türk Pop Art temsilcilerine de yer verecek. "Sanata herkes dokunsun" misyonunu üstlenen sergi bu kapsamda, Pop Art sanatını ve Andy Warhol'u tüm yönleriyle tanıtırken, çeşitli atölye çalışmaları ve sanat sohbetleriyle ziyaretçilere interaktif bir deneyim sunacak. 29 Mart'a kadar devam edecek olan ve 7'den 77'ye herkese hitap eden sergide çocuklar; Andy Warhol'un renkli Pop Art dünyasını ve 50'li yılların tüketim çılgınlığını keşfederken, sanatın keyifli, eğlenceli tarafıyla da tanışacaklar. Roy Lichtenstein'ın Van Gogh odasında hayal dünyalarını genişletecek, New York sokak sanatçısı Keith Haring'in grafitileriyle renklenecek, 60'lı yılların diskoteğinde dans edecekler.

Bedene ve ruha iyi gelecek buluşma
Ralph Waldo Emerson'un dediği gibi "İnsan bütün gün düşündüklerinin toplamıdır" ve aynı zamanda konuştuklarının, duyduklarının, yediklerinin, yaşadıklarının da... Hayat Enerji merkezlerimız olan çakraları, Kapıdağ Yarımadası'nın bir yay gibi çevrelediği körfez içerisinde, Göcek'te deneyimlemek isterseniz 18-20 Ekim tarihlerindeki workshop'u kaçırmayın. 'Beslenme, aromaterapi ve yoga pratiğinde çakralar' isimli 2 gece-3 günlük bu workshop'ta, her çakranın sorumlu olduğu organları, duyguları ve dış dünya ile kurduğumuz bağı nasıl etkilediğini anlayabileceksiniz. 5 duyuya hitap eden etkinlikte: 'Hande Polat ile aromaterapi ve doğal kozmetik' atölyesinde doğal karışımlar hazırlarken, 'Pelin Bozkurt Bilgiç ile çakralar' Workshop'unda çakralara göre beslenme konusunda bilgi edineceksiniz. Didem Kara ile de gündüz ve akşam, çakraları aktive eden yoga pozları deneyimleyeceksiniz.

ÇARŞAMBA
UĞUR YÜCEL /
AZINLIKTA KALDIK
İZMİR BOSTANLI SUAT
TAŞER
TİYATROSU
Sahnelendiği Yıllarda büyük beğeni Toplayan Uğur Yücel'in tek kişilik gösterisi 'Azınlıkta Kaldık', yeniden güldürmeye geliyor. Uğur Yücel, büyük ilgi gören ve seyircinin heyecanla beklediği gösterisinin Türkiye Turnesine 27 Eylül'de Hatay'dan başladı. 2 Ve 9 Ekim'de İzmir'de sahneye çıkacak olan Yücel, 23 Ekim'de Kahramanmaraş, 25 Ekim'de Şanlıurfa, 26 Ekim'de Gaziantep, 27 Ekim'de Mersin, 29 Ekim'de Diyarbakır ve 30 Ekim'de Malatya illerinde hayranlarıyla buluşacak.

3 EKİM PERŞEMBE
SİMAY BÜLBÜL / KAPILARI ARALAYAN KADINLAR
HANGARİST

Kadınlardan aldığı ilhamla tasarımlarına hayat veren Simay Bülbül, yeni koleksiyonuyla eş zamanlı olarak bir fotoğraf sergisi açıyor. 10 genç kadının portrelerinden oluşan fotoğraf sergisi 'Kapıları aralayan kadınlar', yeni sezon defilesiyle birlikte 3 Ekim Perşembe günü moda ve sanatseverlere sunulacak. Fotoğraf sergisi, Türkiye'nin farklı noktalarından gelen tarihi kapılar ve defile koleksiyonu, Hangarist'te 15 Ekim tarihine kadar görülebilecek.

BİZE ULAŞIN