‘Kraliçe’ olarak son sahnesini çekti

Sevilen dizi ‘The Crown’da ünlü oyuncu Olivia Colman’in da dönemi sona erdi. Kraliçe Elizabeth’in olgunluk halini canlandiran Colman, geçtiğimiz hafta çekilen sahnelerle sete veda etti.

Giriş Tarihi: 25.03.2020 11:07 Güncelleme Tarihi: 25.03.2020 16:00

Yazı: Nazan ORTAÇ

2016 yılında başlayan, İngiliz Kraliçesi 2. Elizabeth'in hayatını anlatan 'The Crown' dizisinin dördüncü sezonunun çekimleri bitti. İlk iki sezonunda Kraliçe Elizabeth'in gençlik hallerini Claire Foy canlandırırken, 3. ve 4. sezonunda Kraliçe'nin olgunluk yıllarına Oscarlı oyuncu Olivia Colman hayat vermişti. Sonbaharda yayında olması beklenen 4. sezonun çekimleri geçtiğimiz hafta sona erdi. Olivia Colman'ın son sahnelerinin çekildiği sete ilgi ise büyük oldu. 1985 yılında Kraliçe Elizabeth ile kocası Prens Philip'in Lyceum Tiyatrosu'nda düzenlenen 'Royal Variety Galası'na katıldığı günü canlandıran ekip, duygusal anlar yaşadı. Çekimler iyi geçti ancak sonradan tarihi bir hata yapıldığı ortaya çıktı. Kraliçe, 'Royal Variety Galası'na katılmış, Joan Collins ve Sarah Brightman gibi oyuncularla tanışmıştı. Ama bu tanışma 1984 yılında gerçekleşmişti. 1985 yılındaki galayı Prenses Diana, eşi Prens Charles ve Ana Kraliçe Elizabeth ziyaret etmişti. Dizinin yaratıcısı Peter Morgan yaptığı açıklamada, hatasını kabul edip, "En iyisini yapmaya çalışıyoruz, buna rağmen bazen böyle hatalar olabilir" dedi. Bu arada dizinin 5. sezonuyla final yapacağı da açıklandı. Kraliçe'nin şimdiki dönemini anlatacak olan yapımda, Elizabeth'i bu kez usta oyuncu Imelda Staunton canlandıracak.

(GAZETECİLERİN YAKINDAN TAKİP ETTİĞİ GECE, ASLINA UYGUN OLARAK YENİDEN ÇEKİLDİ. YALNIZ BÜYÜK BİR HATA YAPILARAK! KRALİÇE, GALAYA 1985'DE DEĞİL, 1984 YILINDA KATILMIŞTI.)

(1984 YILINDA ROYAL VARIETY GALASI'NA KATILARAK OYUNCU JOAN COLLINS İLE TANIŞMIŞTI (SOLDA). DİZİDE, BU SAHNE YENİDEN CANLANDIRILDI.)

BİZE ULAŞIN