En güzel 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları

Uluslararası günlerden biri olan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü her sene anlamlı sözlerle ve eğitimlerle farkındalık kazandırılmaya çalışılıyor. Engelli yakınlarınıza ve sevdiklerinize göndermeniz için en özel 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajlarını derledik.

Giriş Tarihi: 03.12.2019 10:00 Güncelleme Tarihi: 03.12.2019 10:00

Engelli bireylerin topluma kazandırılması ve hayatlarını kolaylaştırmak adına herkes elinden gelen özveriyi göstermelidir. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün özelliği bir kez daha hatırlatmak için her sene bu güne dikkat çekiliyor.

Engelli ne demek sen de öğren, görmek ne demek âmâdan öğren, duymak ne demek duyma özürlüden öğren, Yürümek ne demek engelliden öğren!

Bizle birlikte olup da topluma girmek isteyen engellilerin "BİZ DE VARIZ!" çığlığına kulaklarını tıkama.

Engelliye acınası bakışlarla değil; hayranlıkla bakmalıyız. Çünkü o kendi engelini aştığı halde biz zihnimizdeki engeli aşamamışız.

Nasıl bitkilerin güneşe ihtiyacı varsa engelli bireylerin de sevgi ve saygıya ihtiyacı olduğunu unutmayalım.Kendini engelli olarak hayattan atma. Unutma engeller savaşılarak aşılır.

Adımlarınızın biçiminin ne önemi var mühim olan yürüyüşümüzle sevgi ve dostluk köprüsünü geçmektir.

Yalnızca bugün değil, her gün hatırlamak gerek! Engel olma destek ol.

Yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün engelli kardeşlerimizin sadece bir gün değil her gün yanındayız.

Bizi biz yapan, kolumuz, gözümüz, kulağımız değil kalbimizdir. Zihnimizdeki ve gönlümüzdeki engelleri kaldıralım. Sadece bir gün değil her gün engellerin farkında ol.

En büyük engel sevgisizliktir. Sevgiyle engelleri ortadan kaldıralım.

BİZE ULAŞIN