ABD’li arkadaşlarına Diyarbakır’ı gezdirdi

Babası Dışişleri Bakanlığı'nda çalıştığı için gençliği yurt dışında geçen, daha sonra da uzun yıllar yurt dışında yaşayan Mine Kalpakçıoğlu'nun bu sayede dünyanın birçok ülkesinde dostu var.

Giriş Tarihi: 19.11.2020 09:44 Güncelleme Tarihi: 19.11.2020 09:44

Bülent Cankurt'un haberine göre; Ülkemizin bir nevi fahri elçisi gibi çalışan Kalpakçıoğlu, sık sık yurt dışından dostlarını davet edip ülkemizin tarihi ve turistik yerlerini gezdiriyor.

Bu kez Kaliforniya Üniversitesi'nden (UCLA) okul arkadaşlarını misafir eden Mine Hanım, onları kendisinin de ilk kez gittiği Diyarbakır'a götürdü. Amerikalı arkadaşları ile birlikte Diyarbakır'ın tarihi ve turistik yerlerini gezip, 2015 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilen Hevsel Bahçeleri'nde trekking yapmışlar. Bu arada Diyarbakırlıların yaptığı gibi sabah kahvaltısında ciğer yemeyi de ihmal etmemişler. Mine Hanım hatta bunu sosyal medyasından, "Evet doğrudur. Sabah kahvaltısında ciğer ızgara da yemişimdir" notuyla da paylaştı. Mine Hanım'ın bu turu, bence Amerikalılara güneydoğu bölgemizin ne kadar güvenli olduğunu göstermesi açısından da çok iyi olmuş. Mine Hanım'a kocaman bir alkış…

BİZE ULAŞIN