Dikkat Çeken Doğal Saçlar ve Makyaj Görünümleri

2024 Grammy Ödülleri saç ve makyaj trendlerinde de yeni bir dönem başlattı; doğallık ön plana çıktı.

Dikkat Çeken Doğal Saç ve Makyaj


Her yıl olduğu gibi, 2024 Grammy Ödülleri kırmızı halı geçidi, yıldız isimleri bir araya getirirken, saç ve makyaj trendleri de ön plana çıktı. Klasik güzelliğin dikkat çektiği Grammy Ödüllerinde doğallık dikkat çekti. Özgünlüğün ön planda olduğu bir yılı yansıttığını belirten Saç Tasarım Uzmanı Erkan Uzelli, ‘‘Saç ve makyajda doğallığın ve yapılmış ancak yapılmamış bir görünümde olan saçlar dikkat kazandı.’’ dedi.


Miley Cyrus


Bu yılın Grammy Ödülleri kırmızı halı geçidi, sadece müzik dünyasının yıldızlarını değil aynı zamanda saç ve makyaj trendlerinde de yeni bir dönemin kapısını aralıyor. Yıldızlar, saçlarıyla adeta birer sanat eseri yaratırken, klasik güzelliğin ve özgünlüğün ön planda olduğu saç trendlerine yeni bir bakış açısı getirdiğini söyleyen Erkan Uzelli, ‘‘Saç ve makyajda gördüğümüz cesur ve doğal yaklaşımlar, gelecek trendleri şekillendirmede büyük bir rol oynayacak. Miley Cyrus, dağınık ve özensizmiş gibi duran saç modeliyle adeta yataktan kalkmış gibi bir görünüm sergiliyordu, bu detay da dikkatimden kaçmadı.’’ açıklamasında bulundu.


Taylor SwiftKişisel İfadeyi Yansıtan Özgünlük Rüzgarı


2024 Grammy Ödülleri'nde saç trendlerinin ana teması, özgünlük ve kişisel ifadeye vurgu yapmak oldu. Uzelli, "Artık herkesin kendi benliğini yansıtan bir tarzı var ve saç tasarımında da bu özgünlük ve kişisel ifade ön planda" diyor ve ekliyor "Saçtaki doğal dalgaların ve esintilerin göründüğü, adeta yapılmış ama yapılmamış bir görünüm elde ettikleri arasına örgü ve kurdele ile şık ve zarif bir görünüm sağladıklarını gözlemledik. Ayrıca pastel tonlardan canlı renklere kadar geniş bir yelpazede gördüğümüz renkli saçlar, kişisel ifadeyi vurgulamanın harika bir yolu."

 

Paris Hilton 


Grammy 2024 Makyaj Trendlerinde Başrol


2024 Grammy Ödülleri'nde, sadece müzik dünyasının yıldızları değil, aynı zamanda saç ve makyaj trendlerinin de ön planda olduğu görüldü. Doğal ve ışıltılı makyajın yanı sıra dramatik göz makyajı ve cesur dudak renklerinin de kırmızı halıda sıkça gözlendiğini belirten Uzelli, ‘‘Saç ve makyaj dünyasında ilham verici bir dönemin başlangıcı oldu. Artık makyaj sadece bir güzellik aracı olarak değil, aynı zamanda bir sanat biçimi olarak da görülüyor. Bu durum, insanların kişisel tarzlarını ve kimliklerini vurgulama arzusunun arttığını ve makyajın bu süreçte bir araç olarak değerlendirildiğini gösteriyor. Özgünlük, cesaret ve yaratıcılık, bu yılın trendlerinde en önemli unsurlardan biri haline gelmiş durumda.’’ dedi.


Lana Del Ray 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.