Kraliyetin vazgeçilmezi

Elegan stilin gözdesi şapkalar, İngiliz Kraliyet Ailesi üyelerinin de özenle seçtiği aksesuarlardan. Her birinin şapka konusundaki yönelimi, güçlü stillerine vurgu niteliğinde.

1/16

YAZI İREM ORHAN

Çok eski yıllardan bugüne, özellikle de İngiliz toplumunda belli kesimler için şapkalar bir kimlik sembolü sayılıyor. Kadınların resmi törenlerde ve nikah gibi etkinliklerde şapka takması bekleniyor. Hal böyle olunca şapkalar en şık stillerin tamamlayıcı unsuru oluyor ve bir anda kişinin stilini yansıtan en temel aksesuar halini alıyor. Diğer bir yandan söz konusu şapkaysa pek tabii İngiliz Kraliyet Ailesi üyelerinin şapkalı stilleri de üzerine en fazla yorum yapılan konulardan oluyor. İşte Kate Middleton'dan Camilla Parker'a şapkalı kraliyet şıklığı ve stil analizleri.

FLORAL SEÇİM

Kraliçe Elizabeth

Katıldığı etkinliklerdeki renkli seçimleri hayli konuşulan Kraliçe Elizabeth, şapka hususunda klasik modellerden yana. Detaylarda tercihini çiçeklerden yana kullanan ve çizgisinin dışına çıkmaktan kaçınan kraliçe, elegan stiliyle ailenin genç üyeleriyle yarışır nitelikte.

BİZE ULAŞIN