Yeni yıl yeni dilekler

Her yeni yıl yeni bir başlangıç ve önümüzdeki 365 günde yapacak çok iş, gerçekleştirilecek çok hayal var. Peki, elinizde sihirli bir değnek ve bir dilek hakkınız olsa, kendi iyilik hareketinize nereden başlarsınız?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının hayatlarımız üzerindeki otoritesi devam ederken, bir yandan da kalplerimiz yeni yıl heyecanıyla dolup taşıyor. Duygu geçişleriyle dolu tuhaf bir dönemden geçiyoruz ve beklediğimiz o güzel günlere doğru ilerlerken, bir taraftan da kendimiz ve dünyamız için iyilikler dileyerek akışta kalmaya devam ediyoruz. Tabii hal böyle olunca yeni yıl dileklerimiz de şekil değiştiriyor ve gözlerimizi kapatıp başlıyoruz daha iyi bir dünya için hayaller kurmaya. Hatta bununla da kalmıyoruz; iş, sanat ve cemiyet hayatından ünlü isimlerle konuşup: "Şu an gerçekleşeceğini bilseniz sosyal fayda amacı güden ilk dileğiniz ne olurdu" diye soruyoruz. İşte o isimlerin sosyal fayda amaçlı iyilik dilekleri.

1/16

HAZIRLAYANLAR: MELİH TÜRK, İREM ORHAN

"Yeni yılda bir dilek hakkım olsa herkese aşk ve sevgi dilerdim. Sevgi ve aşk tüm korku ve endişeleri yener. Hem doğaya hem insanlara ve de hayvanlara daha başka yaklaşırız. İnsanı sevgisizlik ve korkuları negatifliğe sürüklüyor. Sevgi dolu, sakin ve doğayla uyumlu olmak insanı daha da güzelleştirir. İçindeki korkulardan özgürleşip aşka aç kalbini. Aşk ve sevgiyle tüm güzellikler seni kucaklar."

AYŞE KUCUROĞLU

BİZE ULAŞIN