Meghan Markle yeni ortaklıkları hakkında konuştu...

Meghan Markle; The New York Times'ın Dealbook bültenine Prens Harry ile birlikte verdiği röportajda Ethic'le etki amaçlı kurdukları ortaklık hakkında konuştu.

Giriş Tarihi: 14.10.2021 09:28 Güncelleme Tarihi: 14.10.2021 09:28

Sussex Düşesi, yatırımın daha önce dünyasının bir parçası olmadığını ama arkadaşlarının kendisiyle Harry'yi firmayla tanıştırdığını söyledi.

Meghan Markle "Biliyorsunuz, benim geldiğim dünyada yatırım yapmaktan bahsetmezsiniz. Yatırım yapma lüksünüz yoktur. Bu kulağa çok süslü gelir" dedi.

Prens Harry'nin uzun süredir uygun bir sürdürülebilir yatırım şirketi aradığına dikkat çeken Meghan Markle "Eşim yıllardır, 'Tanrım, değerlerinin böylesine uyumlu olduğu, paranı aynı tür yatırımlara koyabileceğin bir yer olsa güzel olmaz mıydı?' diyor. Uzun süredir aradığı şeyi buldu" dedi.

Archewell internet sitesinde yer alan açıklamada ise "Hepimizin karşı karşıya olduğu küresel sorunların çözümüne katkıda bulunmak için yatırımın doğasını yeniden düşünmek istiyoruz.Birbirimize yatırım yaparsak dünyayı değiştiririz" denildi.

Ethic, çiftin katılımını heyecanlı bulduklarını açıkladı.Firma, internet sitesinden yaptığı duyuruda Harry ve Meghan'la birçok değer paylaştığını söyledi.

Yazıda, "Bu yüzden etki amaçlı ortaklık kurarak bize katılmaları bizim için çok heyecan verici. İklim, toplumsal cinsiyet eşitliği, sağlık, ırk adaleti, insan hakları ve demokrasiyi güçlendirme gibi bugünü tanımlayan sorunların üzerine gidilmesine katkı sağlamaya derinden bağlılar ve bu sorunların öz itibarıyla birbiriyle bağlantılı olduğunu anlıyorlar" dendi.

BİZE ULAŞIN