Makyajınıza latte alır mısınız?

Son günlerde Tiktok'da yükselen makyaj trendlerinden biri olan latte makyajını ünlü isimlerin nasıl yorumladığına bakalım

Makyajınıza latte alır mısınız?

Yazı: Gülçin İşler Fırat


Her adımıyla kitleleri peşinden sürükleyen model Hailey Bieber, bu sefer de Tiktok'ta paylaştığı latte makyajıyla bu popüler trendin yükselişini hızlandırdı.Bieber, kendi makyaj markası Rhode'nin de dokunuşlarıyla hareketlendirdiği bronz ağırlıklı bu makyajın aslında ne kadar doğal da olabileceğini gösterdi. Makyaj artisti Taniella Jai ve Rachel Rigler bu makyaj trendinin öne çıkmasını sağlayan ilk isimler diyebiliriz. Sonrası hızla yayılan makyaj görünümleri oldu ki zaten yaz aylarının bronz görüntüsüne en çok yakışan makyaj olabilir.


Latte makyajı aslında hepimizin bildiği 2000'li yılların ikonik makyaj görünümlerinden biri, kahverengi kalem ile kontur yapılmış dudaklar, bronzer ile belirginleştirilmiş elmacık kemikleri ve bronz, bakır ve kahve tonlarda göz kapaklarına sürülen farlar... Bu makyaj görünümün en önemli püf noktaları kahve ve bronz tonları ve makyaj ile yapılabilen çiller.


Bakalım ünlü isimler bu güzellik trendini nasıl yorumlamış?


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.