Sanatsal buluşma

Mücevher tasarımcısı Begüm Kıroğlu ve New York’ta yaşayan multidisipliner sanatçı/yönetmen Sinan Tuncay, Begüm Khan’ın yeni çıkan koleksiyonuna dahil edilen sınırlı sayıdaki mücevher tasarımı için bir araya geldiler.

Giriş Tarihi: 15.01.2022 12:38 Güncelleme Tarihi: 15.01.2022 12:38

YAZI İREM ORHAN

New York'ta yaşayan multidisipliner sanatçı Sinan Tuncay, hazırladığı video-art ve printlerle Begüm Khan dünyasına adım atıyor. Hazırlanan kısa filmde farklı Begüm Khan mücevherleri takan Sinan Tuncay, her taktığı tasarımla farklı bir karaktere bürünüyor. Son taktığı parçada Begüm Khan'ın ikonik kurbağa figürüyle bir araya gelerek gerçeğe dönüşüyor. Akabinde ise bu yakınlaşma, yeni Protector Eyes koleksiyonunda sunulacak olan limited edition bir tasarım ile hayat buluyor.

YALNIZCA 20 ADET ÜRETİLDİ
Sonbahar/Kış 2022 Chain ve Platin koleksiyonlarını takip eden Protector Eyes serisi, kullanılan yarı değerli taşlar, kristaller, bronz ve altın kaplama materyaller ile Begüm Khan ailesine katılıyor. Mısır ve Türk kültürlerinde şans getirdiğine inanılan böcekler ve gözler, markanın DNA'sına sadık kalınarak yepyeni formlar ve yorumlarla yeniden canlanıyor. Tasarımcının avangart, çağdaş ve aynı zamanda Türk, oryantalist, mistik ve egzotik olarak tanımladığı beş parçalık tılsımlı bu özel koleksiyon, adını gözün koruyuculuğundan alıyor ve kendini korumak isteyen, kendi ayakları üzerinde durabilen, bilgili, kültürlü ve cesaretli kadınlara hitap ediyor. Koleksiyonun yalnızca 20 adet üretilen limited edition tasarımı, Sinan Tuncay ile Begüm Khan yakınlaşmasının ipuçlarını anlatan bir hikaye taşıyor. Bu değerli sanatsal buluşma ve Protector Eyes koleksiyonu ilk kez, geçtiğimiz hafta özel bir davet ile Begüm Khan mağazasında mücevherlerin beğenisine sunuldu.

BİZE ULAŞIN