Contemporary İstanbul gençlere danışacak

6-9 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan 15. edisyonuna hazırlanan Contemporary İstanbul (CI), danışmanlarına genç isimler ekledi. 18 kişiden oluşan CI Genç Danışma Kurulu ilk toplantısını geçen hafta gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 08.04.2021 11:20 Güncelleme Tarihi: 08.04.2021 11:20

YAZI ŞERİF ERCAN

Contemporary Istanbul (CI), kuruluşundan itibaren ülkenin geleceği olan genç sanatçıya, galeriye, sanatsevere, koleksiyoncuya ve sanat dünyasının genç profesyonellerine öncelik vermeye devam ediyor. CI, iş yaşamında aktif, yaratıcı kimliği olan girişimci ve uluslararası bakış açısına sahip isimlerden 'Genç Danışma Kurulu' oluşturdu. Kurulda, Bünyamin Aydın'dan Cem Garih'e, Pia Hakko Yeşil'den İdil Tabanca'ya kadar birçok ünlü isim yer alıyor. Akbank ana sponsorluğu ile gerçekleştirilecek Contemporary Istanbul, 15. edisyonu öncesi bir araya getirdiği Genç Danışma Kurulu ile Türkiye'de çağdaş sanatın gelişmesi ve sanatın uluslararası genç dünyası ile buluşmasını amaçlıyor.

CI Danışma Üst Kurulu tarafından verilen karar ile Genç Danışma Kurulu'ndan 2 üye Danışma Üst Kurulu toplantılarına davet edilecek. Her zaman genç, yeniliği benimsemiş, öncü bir marka olan CI'nın her edisyon öncesi ve sonrası bir araya geleceği Genç Danışma Kurulu'nu genişleterek yeni projeleri hayata geçirmeyi de hedefliyor. CI yönetimi, Genç Danışma Kurulu'nun 18 üyesi ile geçen hafta ilk toplantısını gerçekleştirdi. Online gerçekleşen toplantı sonrası CI Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rabia Güreli şunları söyledi: "Contemporary Istanbul'un her edisyonunda önem verdiğimiz vizyon yenileme konusunda bir adım daha attık. Genç Danışma Kurulu ile 15. edisyon öncesi yaptığımız toplantıda kurul üyelerinin enerjisi ve proje önerileri ile heyecanlı bir toplantı gerçekleştirdik. 18 üye ile bir araya geldiğimiz Genç Danışma Kurulu'nu ilerleyen dönemlerde genişleterek, yeni kurul üyelerinin de girişimci ruhu, sanat tutkusu ve yenilikçi vizyonu ile Contemporary Istanbul'a yepyeni bir soluk getireceğimize inanıyorum. Yönetim olarak, Genç Danışma Kurul üyeleri ile işbirliği yapmak sanatın birleştirici gücünü daha derinden hissetmemizi sağlayacaktır. Böylece, İstanbul'un dünya çağdaş sanatında bir merkez olmasını daha etkin bir şekilde destekleyeceğiz."

KURULDA ÜNLÜ İSİMLER VAR
- Bünyamin Aydın
- Emir Barın
- Sinan Ekincioğlu
- Emirhan Elkorek
- Bora Ercantürk
- Cem Garih
- Koza Güreli Yazgan
- İlkay Gürpınar
- Pia Hakko Yeşil
- Esra Karadeniz Saban
- Ata Özgenel
- Ömer Pekin
- Yusuf Romano
- İdil Tabanca
- Sinan Temo
- Başak Tulga Önen
- Belis Üstünel Tacir
- Yasemin Vargı

İlkay Gürpınar

Bünyamin Aydın

İdil Tabanca

Cem Garih

Yasemin Vargı

BİZE ULAŞIN