Prens Harry, “aşının her yerde ve herkese dağıtılması” çağrısı yaptı

Prens Harry, büyükbabası Prens Philip’in cenazesinin ardından ilk kez aralarında Jennifer Lopez ve Selena Gomez gibi yıldızların yer aldığı konserde görüldü.

Giriş Tarihi: 04.05.2021 09:28 Güncelleme Tarihi: 04.05.2021 09:28

39 yaşındaki Sussex Dükü, dünya liderlerine tüm dünyanın nüfusuna yetecek kadar aşı sağlanması, herkesin aşılanabilmesi ve bu sayede salgının bitmesi için çağrı yapma amacıyla ABD'de yapılan Vax Live konserinde yer aldı. Konseri, dünyada yoksulluğu sona erdirme hareketini hızlandırmak için çalışan uluslararası Global Citizen kuruluşu düzenledi.

KALABALIĞA SESLENDİ
İkinci çocuğuna hamile olan eşi Meghan Markle'ı evde bırakıp konser alanında sahneye çıkan Harry, hepsi aşılanmış kalabalığa seslenerek, "aşının her yerde ve herkese dağıtılması" çağrısı yaptı.

"SİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ"
"Bu gece buradaki herkes için, aşılanmış ön cephe çalışanları ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca ön cephe kahramanı için bir kutlama" ifadesini kullanan Prens, "Geçen yılı, her birimizi korumak için cesurca ve kendinizi düşünmeyerek mücadeleyle geçirdiniz. Hizmet ettiniz ve özveride bulundunuz, kendinizi çetin yollara attınız, cesaretle, bedelini bilerek davrandınız. Size çok şey borçluyuz. Teşekkürler" dedi.

YILDIZLAR GEÇİDİ
Sunuculuğunu Selena Gomez'in üstlendiği konserde Jennifer Lopez, Pearl Jam grubundan Eddie Vedder, Foo Fighters, J Balvin ve H.E.R sahne aldı.

Etkinlikte düşük ve orta gelirli ülkelere aşı tedariği için çalışan uluslararası Covax adlı kuruluş için bağış toplandı, aşıda eşitlik mesajları verildi.

BİZE ULAŞIN