Alaçatı'nın yeni gözdesi

See Me, kendi tarlasından organik olarak yetistirilen lokal ürünlerle ve kendisine has 10 özel kokteyliyle Alaçatı’da yerini aldı. Keyili bir bahçeye konumlanan See Me kurucuları Rasit Karakus ve Oguz Kayhan, Alaçatı gece hayatına yeni bir soluk getiriyor. Müzik direktörlügünü Ugurcan Kaya’nın üstlendigi See Me’nin mutfagında ise Sef Sercan Pehlivan var. Ünlü heykeltıras Fatih Simsek de 5 aylık bir hazırlık süreci ile See Me’ye özel tabaklar üretti.

Giriş Tarihi: 19.07.2021 14:49 Güncelleme Tarihi: 20.07.2021 02:00

ŞERİF ERCAN

BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
2011 yılında Miami'de eglence ve lezzet tutkunlarına kapılarını aralayan ve kısa zamanda ünü tüm dünyaya ulasan Villa Azur, Yalıkavak D PLAJ Bodrum'da açtıgı beach & restaurant konseptindeki subesiyle tatilcileri agırlıyor. Büyüleyici bir atmosfere sahip olan ve mekan, Güney Fransa ve Akdeniz esintilerinin hakim oldugu mönüsüyle de gurmelerden tam not alıyor. Michael Martin ve Villa Azur Beach & Restaurant Bodrum ekibi gördükleri ilgiden çok memnun.

TATİLDEN ÇOK DAHA FAZLASI
Cunda Adası'nın misairlerini soistike mimarisi ve köklü tarihiyle karsılayan Cunda Despot Evi, klasik bir yaz tatilinden çok daha fazlasını sunuyor. Otel, yenilenen plajı, benzersiz lezzetleri ile gastronomi deneyimi sunan 1862 adlı restoranı, sinema geceleri ve iyi yasam aktiviteleriyle unutulmaz bir tatil vadediyor. Cunda'nın girisinde yer alan Despot Evi, bu sene dileyen misafirlerini Cunda'nın masmavi koyundaki özel plajında agırlıyor.

KARAKÖY'ÜN EN YENİSİ
Yeme-içme sektöründe basarılı islere imza atan Oguz Kayhan, Rasit Karakus, Kemal Yagcı ve Sazi Sekergümüs, Karaköy'de 'Hunhar Karaköy' adıyla bir mekan açtı. Hunhar Karaköy, konsept olarak, özenli yemekle güzel içkileri birlikte sunan, misairlerin kendilerini evlerinde vakit geçirirmisçesine rahat hissetmelerini hedeleyen bir gastro pub. Girisi Karaköy'ün ünlü caddesi Kemankes'te bulunan mekanın en önemli özelliklerinden biri de, Istanbul'un en büyük barına sahip olması.

BAYRAMA HAZIR
Geçtigimiz yıl 'Güvenli Turizm Sertiikası'nı alarak saglıklı ve güvenli bir tatilin kapılarını açan Altın Yunus Çesme Resort & Thermal Hotel, Kurban Bayramı'nda da unutulmaz bir tatil yasatmak için misairlerini bekliyor. Altın Yunus Çesme, misairlerini mavi bayraklı plajında, ardıç agaçları gölgesinde, Ege'nin masmavi berrak denizi ve parlak günesi ile bulustururken, usta şeflerin hazırladıkları essiz lezzetleri de marina manzarasında sunuyor.

BİR MARMARİS EFSANESİ
Marmaris'te turizm sektörüne önemli katkıları olan Murat Deliveli'nin 1996'da kurdugu Emre Beach Otel ve Emre Otel misairlerini bekliyor. Bugün ailenin yeni kusagından Mustafa Deliveli'nin yönettigi otellerde, toplam 291 oda, biri kapalı dört adet yetiskin havuzu ve bir adet çocuk havuzu bulunuyor. Marmaris'te kendine ait plajı ve iskelesi olan sayılı isletmelerden olan Emre Beach Otel ve Emre Otel, merkeze 3 km, havaalanına ise 100 km mesafede yer alıyor.

GERİ SAYIM BAŞLADI
Yalıkavak ve Didim bu yıl da muhtesem bir mücadeleye ev sahipligi yapacak. Balık avı tutkunlarını maceraya sürükleyen MOST ve DOST yarısmaları için geri sayım basladı. Bu yıl besincisi düzenlenecek olan MOST (Akdeniz Açık Deniz Sportif Balıkçılık Turnuvası) 12 - 15 Agustos tarihlerinde Yalıkavak Marina'da, 3'üncü DOST Didim (Didim Açık Deniz Sportif Balıkçılık Turnuvası) ise 19 - 22 Agustos tarihlerinde DMarin Didim'de yapılacak.

BİZE ULAŞIN