Robbie Williams Eşi Ayda İçin Topkapı Sarayı'nı Evine Getirdi

Şarkıcı Robbie Williams, 3. kez anne olan Türk eşi Ayda Field için, Topkapı Sarayı'ndaki 'Valide Sultan Dairesi'nin benzerini, Kaliforniya'daki malikanesine inşa ettirdi.

Giriş Tarihi: 09.10.2018 16:47 Güncelleme Tarihi: 09.10.2018 16:47

İngiliz şarkıcı Robbie Williams, üçüncü çocuklarını dünyaya getiren Türk eşi Ayda'ya akıllara durgunluk veren bir hediye yaptırdı. Topkapı Sarayı'ndaki 'Valide Sultan Dairesi'nin benzerini, Kaliforniya'daki malikanesine inşa ettirdi. Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Robbie Williams, Türk asıllı oyuncu Ayda Field ile 2010 yılında evlendi. Çiftin mutluluğu 'Theodora', 'Charlton' ve geçen ay dünyaya gelen 'Colette' adlı kız çocuğuyla perçinlendi.

BİR DERGİDE GÖRÜP BEĞENMİŞ
Ünlü şarkıcı, üçüncü kez anne olan eşine tarihi bir hediye vermek için gözlerini Topkapı Sarayı'na çevirdi. Willams, eşinin 2015'te görüp çok beğendiği Topkapı Sarayı'ndaki 'Valide Sultan Dairesi'nin aynısını, Kaliforniya'nın en özel bölgesi Beverly Hills'teki malikanesinin bir odasına yaptırmak için harekete geçti.

VALİDE SULTANIMSIN DİYOR
12 kişilik bir ekibin, Sultan III. Murad'ın annesi Nurbanu Sultan için yaptırdığı ve 18. yüzyılın sonlarına doğru Sultan III. Selim'in ikinci bir kat eklettirdiği Valide Sultan Dairesi'nin benzerini yapmak amacıyla 2 ay Topkapı Sarayı'nda incelemeler yaptığı öğrenildi.

KARARINI 2015'TE VERMİŞ
Ayda Field'in, 2015'te bir dergide görüp hayran kaldığı Valide Sultan Dairesi'ni o günlerde yaptırmaya karar veren Robbie Williams'ın birkaç yıl gecikmeyle sürprizini hayata geçirdiği belirtildi.

1 MİLYON DOLARA MAL OLMUŞ
Malikaneye yaptırılan bu özel dairenin, 1 milyon dolara mal olduğu belirtildi. Ayda, Robbie Williams'ın yaptırdığı "Valide Sultan Dairesi'ni görüncü büyük bir mutluluk yaşadığını söyledi.


TOPKAPI SARAYI'NDAKİ VALİDE SULTAN DAİRESİ


TOPKAPI SARAYI'NDAKİ VALİDE SULTAN DAİRESİ

BİZE ULAŞIN