Yeni Hyundai Elantra sportif tasarım geniş iç hacim

Hyundai, şimdiye kadar 11 milyon adet satan modeli Elantra’yı yeniledi. Altıncı neslinin makyajlı versiyonu olan yeni Elantra, modern ve sportif tasarımının yanı sıra geniş iç hacmiyle dikkat çekiyor.

Giriş Tarihi: 13.07.2019 15:48 Güncelleme Tarihi: 13.07.2019 15:49

ŞERİF ERCAN serif.ercan@sabah.com.tr

Tüm zamanların en çok satılan Hyundai modellerinden biri olan Elantra, dünya genelinde en çok bilinen Hyundai modeli ve aynı zamanda markanın ürettiği ilk C segmenti otomobili olarak önemli bir şöhrete sahip. Bu önemli gücü arkasına alan Hyundai'nin Amerika ve Asya pazarlarında büyük başarı kazanan Elantra modeli, altıncı neslinin makyajlı versiyonuyla ülkemizde satışa sunuldu. Bundan tam 29 yıl önce piyasaya sunularak sedan otomobil tutkunlarının ilgisini çeken Elantra, kelime anlamıyla Elan ve Tra'dan türetildi. Fransızca'da Tutku anlamına gelen Elan daha sonra Transport'tan türetilen Tra ile birleşerek 'Elantra' halini aldı. Bugüne kadar dünyada 11 milyondan fazla satan Elentra, Türkiye'de de 50 binden fazla alıcı buldu.

Daha dinamik ve daha sportif bir tasarıma kavuşan Elantra, yeni nesil basamaklı ızgara, aracı eskisinden daha geniş gösterirken, ayrıca üçgen formdaki geriye doğru uzayan LED farları ve çekik bir gözü andıran LED stoplarıyla da son derece ilgi çekici bir duruş sergiliyor. Altıncı nesil Elantra'nın iç mekanı oluşturulurken 'Sade', 'Modern' ve 'Sürücü Odaklı Kokpit' kelimelerinden yola çıkıldı. Bu doğrultuda tasarlanan kokpit, sürücünün ve araç içindekilerin daha farklı duygular hissetmesini sağlıyor. Gösterge paneli de sürücüye anlık olarak bilgilerin akışını en iyi şekilde sağlarken kokpitin orta ve alt kısımları da kullanışlı yapısıyla öne çıkıyor. Rahat koltuklar, daha şık döşemeler ve kullanışlı hale getirilen butonlarıyla beraber çok daha estetik bir ambiyansa sahip. Hyundai Elantra, kapsamlı aktif ve pasif güvenlik paketiyle de kullanıcılarına tam koruma sunuyor. Araç Stabilize Yönetimi (VSM) ve Elektronik Stabilite Kontrol (ESC) programları Elantra'da kombine olarak görev alıyor. Elektronik Direksiyon Sistemi (MDPS) de sürücüye ani manevralarda kontrolü kaybetmemesi için yardımcı oluyor. Kör nokta çarpışma uyarı sistemi (BCW) ve arka çapraz trafik uyarısı da yeni eklenen güvenlik donanımlarını oluşturuyor.

YENİ ELANTRA, SPORTİF SÜRÜŞ KARAKTERİNİ ATMOSFERİK ÇOK NOKTADAN ENJEKSİYONLU (MPI) 6 LİTRELİK BENZİNLİ MOTORUYLA BİRLEŞTİRİYOR. 6 İLERİ MANUEL VE 6 İLERİ OTOMATİK ŞANZIMANLA SUNULAN ELANTRA, 127 BEYGİR GÜÇ ÜRETİYOR.

HYUNDAI ASSAN GENEL MÜDÜRÜ ÖNDER GÖKER, YENİ ELENTRA İÇİN "HYUNDAI ASSAN'IN TÜRKİYE'DE SATIŞA SUNDUĞU İLK MODELLERDEN BİRİ OLAN ELANTRA, ÖZELLİKLE KALABALIK AİLELER VE SEDAN MODELLERDEN HOŞLANAN TÜKETİCİLER İÇİN İDEAL" DEDİ.

BİZE ULAŞIN