24 saat gözetim altında

Geçen Ocak’ta vefat eden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un Zincirlikuyu’daki mezarı başındaki ikişer kişilik üç vardiyada tutulan 7/24 nöbet sona erdi. Artık Koç’un mezarı, kurulan kamera sistemiyle korunuyor.

24 saat gözetim altında

Bülent CANKURT

21 Ocak'ta geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Zincirlikuyu'daki aile kabristanına defnedilmişti. 25 Şubat 1996'da vefat eden dedesi Vehbi Koç'un naaşı, Ekim 1996'da fidye için çalındığından; Koç Ailesi, benzer bir olay yaşanmaması için Mustafa Koç'un mezarının başında 7/24 nöbet tutturuyordu.

ÜÇ VARDİYA GÜVENLİK VARDI
Koç Holding, Mustafa Koç'un mezarını koruması için ikişer kişi olarak üç vardiya nöbet tutan altı güvenlik görevlisini istihdam etmişti. Koç Holding'in mezar nöbetine son verdiğini öğrendim. Artık Mustafa Koç'un mezarını gören bir noktada arabanın içinde bekleyen görevliler yok, onların yerine gözetim işini teknoloji devralmış. Mustafa Koç'un mezarının hemen önüne kamera sistemi kurduran Koç Holding, rahmetli Mustafa Bey'in mezarını artık merkezden bu kameralar sayesinde koruyormuş. Keşke kötü bir örnek yaşanmasaydı ve bunlara hiç gerek kalmasaydı...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.