AKREP

Genel Özellikleri (24 Ekim - 23 Kasım)

AKREP

Grup: Su, negatif, dişi, sabit

Yönetici Gezegen: Mars, Plüton

Renk: Canlı kırmızı, siyah

Değerli Taş: Opal, Lal


Kişisel Özellikleri

Akrepler kadar yaşamda tutkuyla yaşayan az insan vardır. Bu nedenle onları simgeleyen sözcük 'Arzuluyorum' dur. Hiçbir şeyi yarım bırakmazlar. Akreplerin güçleri gözlerinden okunur. Mimiklerini kontrol altında tutsalar bile, bakışları ile sevgilerini ya da nefretlerini aktarabilirler. Duygularına kapılırlarsa, tehlikeli olabilirler. Akrep'ler ukala ve kendini beğenmiş insanları sevmezler, onları aşağılayarak hadlerini bildirirler. Kendi bildiklerini okuyarak, uzlaşmaya yanaşmazlar. Aşırı bir şekilde kuşkuculardır, kolay inanmazlar ama inandıkları bir konuyu da sonuna kadar inatla savunurlar. Çalışmalarında sabır ve özenle çalışırlarken, gösterişten uzak bir şekilde işlerini yaparlar. Kendilerini yetiştirmemiş Akrep'ler, yaşamın basitliklerine yatkınlıkları ile kendi kendilerinin yok oluşlarına neden olurlar. Cinsellik yaşamlarında önemli bir yer tutar. Ölümü yeni bir başlangıç olarak kabul ettiklerinden, ölümden korkmazlar.


Fiziksel Özellikler

Akreplerin fiziksel yapıları oldukça ilginçtir; orta ya da daha uzun boylu olabilirler. Kalın fakat düzgün bir bedenleri vardır. Yuvarlak yüzleri olur. Saçları koyu renk ve dalgalı, hatta kıvırcıktır. Gözleri inanılma çekicidir. Baktıkları her şeyi adeta eritirler. Bir Akrebi bakışlarından kolayca tanıyabilirsiniz. Zodyak’ın en anlaşılmaz burcudurlar. Çoğu kez eleştiriye maruz kaldıkları için, kendilerini savunmaktan vazgeçmişlerdir. Duyguları çok derindir. Gizemli yapıları onları bulundukları ortamda farklı yerlere getirirler. Duyumsamaları yakıcıdır. Yoğun duyguları, kıskançlıklarını sürekli körükler. Hırslı yapıları yüzünden en zor hastalıklar gelip onları bulur. Bir Akrep hastalandığı zaman, teşhis edilmesi zor tahlillere gerek duyulabilir. Uzun araştırmalar sonucu hastalıkların nedeni genelde psikosomatik kökenlidir. Açığa çıkaramadıkları duyguları yüzünden bedenlerini harap ederler. Akreplerin cinsiyet hormonları herkesten çok daha fazla çalışır. Vücutlarındaki elektriksel potansiyel nedeniyle, bulundukları ortamda insanları kendilerine mıknatıs gibi çekerler. Hastalık konusunda sabırsızdır. Acıya onun kadar dayanıklı çok az kişi görülür. Alınabilecek en etkili ilaçları hiç çekinmeden alırlar. İradelerine çok güvenir ve beyin gücü ile kendilerini iyileştirirler. Akrepler mide ve üreme organlarını temsil ettiği için, bu organları hassastır fakat her türlü rahatsızlığın üstesinden kolay gelirler.


Akrep Ünlüleri

Billur Kalkavan, Doğa Rutkay, , Yılmaz Erdoğan, Helin Avşar Hz. Muhammed, Alain Delon, Rock Hudson, Martin Luther, Alfred Nobel, Pablo Picasso, Marie Curie, Indira Gandhi, Katherine Hep Burn, Mesut Yılmaz, M. Kemal Atatürk, Necmettin Erbakan, Nazlı Ilıcak, Süleyman Demirel, Dostoyevski, Troçki, Albert Camus, Voltaire, Theodore Roosevelt. Arzum Onan, Emel Sayın, Zerrin Özer, Demirel , Meltem Cumbul, Muazzez Abacı, Ediz Hun


Dr. İris Gizem Yücel'in Akrep Burcu ile ilgili haftalık yorumu

Sayın Akrepler ve yükseleni Akrepler, dışı “sayın” içi “sevgili” Akrepler desek daha doğru olur. Sizin tam karşınızdakiler yani 7. evinizin sahipleri (eş, ortak, en yakın arkadaş) kendilerini geliştirmek için bir çabaya girecekler. Jupiter retrosu silkeliyor. Sizinle alma verme dengesini korumak için iç hesaplaşmaya giriyorlar. Değerini bilin. Salı ve Çarşamba bu kişilerin kaynakları ile alakalı mevzular gündeme gelecek. İyi niyetli yaklaşmaya çalışacaklar, lütfen kulak verin. Çoğu kez Merkürlerimiz yüzünden birbirimizi duyamıyoruz. Perşembe iş rutinlerinizle ve sizin için çalışanlarla ilgili mevzularda biraz canınız sıkılabilir. Ayrıca bir evcil hayvanla ilgili durumlar da gündemde olacaktır. Cuma hayır işleme şansınız oluşacak, bence değerlendirmeye bakın. Bazı şeyler insanın ayağına boşuna gelmez. Pazar da işinizle ilgili değişken bir duruma, daha stabil olmasını sağlayacak bir çözüm arayacaksınız.

 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.