BALIK

Genel Özellikleri (20 Şubat - 20 Mart)

BALIK

Grup: Su, dişi, negatif, değişken

Yönetici Gezegen: Jüpiter, Neptün

Renk: Deniz Yeşili, mavi, yeşil

Değerli Taş: Ay taşı


Kişisel Özellikleri

Sabır, eli açıklık ve duyarlılık bu burçta doğan kişilerin en önemli nitelikleridir. Büyük bir inandırma yetenekleri vardır. Dürüst, vicdan sahibi, sadık ve uysaldırlar. Her çevreye kolayca uyabilirler. Genellikle hayal dünyasında yaşarlar. Yaşam görüşleri ciddi fakat gerçekçi değildirler. Balık burcu, diğer burçlar arasında dış etkenlerden en çok etkilenen kişilerdir. Düş dünyasında, öylesine mutludur ki, bazen onun aptal olduğunu bile düşünebilirsiniz. Ama, zannettiğinizden daha akıllı ve kurnazdır. Sinirli yapısını gizli bir sakinlikle örterken, herkesin seçtiği özel bir kişi olmanın hayallerini kurarlar. Yaşam onun için ürkütücü ve korkunçtur. Balık burcu insanını dışarıdan gözlemleyenler; duygusal yapısının bir aşk acısına dayanamayacağını zannederler ve kötü haberi hemen vermek istemezler. Aslında, kırılgan görüntüsünün altında güçlü bir kişilik yatar. Göz yaşlarını kısa sürede kurutur ve mendillerini bir kenara atarak, yeni bir yaşamın içinde kendini bulur. Onları teselli edecek o kadar kişi bulunur ki; yeni bir aşk acısı kapısını çalıncaya kadar, hayatını istediği gibi yaşar. Duygusal kırıklıklar pes etmelerine yetmez ve bir sürü yarım kalmış aşkıyla birlikte bir dolu anlatılacak anılarıyla yaşamını tamamlar.


Fiziksel Özellikler

Balık etinde olup kol ve bacakları kısadır. Soluk tenli, açık kahverengi gözlü, uykulu gibi mahmur gözleri vardır. Kilo almaya meyillidirler. Yaşı ilerlediği zaman alın açılır ve şakaklardan beyazlamaya başlar. Her şeye çok çabuk ağladıkları için, gözleri hep nemlidir. Balıklar son derece hassas insanlardır. Kendi dünyalarında yarattıkları fanteziler ve gerçekler arasında sıkışır kalırlar. Zodyak’ın en melankolik burcudur. Kafalarına taktıkları bir problemleri varsa, çevrelerinden kopuk yaşarlar. Sürekli uykusuzluk çekerler. Sinirleri çok hassas oldukları içinde çok çabuk yıpranırlar. Alkol ve uyuşturucuya karşı dayanıksız bir yapıları olmasına rağmen, her fırsatta bu tür şeylere sığınabilirler. Yıllardır yapılan astrolojik araştırmalara göre; intihar vakaların çoğu balık insanlarında rastlanmıştır. Psikologlara en çok giden kişilerin de balık insanları olduğu saptanmıştır. Kış mevsimi balıklar için çok zor geçer. Soğuk algınlığına çabuk yakalanmaları, tüm mevsimi ellerinde mendil ile geçirmelerine neden olur. Ayakları çok hassas olduğu için, en küçük bir üşütmede karın ağrısı çekerler ve çok çabuk yatağa düşerler.


Balık Ünlüleri

Tayip Erdoğan, Aydan Şener, Beyazıt Öztürk, Kutsi, Füsun Önal, Işın Karaca, Albert Einstein, Galileo Galilei, Vivaldi, Marlon Brando, Ursula Andress, Elizabeth Taylor, Frederic Chopin, Rosa Luxemburg, Georg Friedrich Handel, Ornella Mutti, Suna Yıldızoğlu, Füsun Önal, Victor Hugo, Salvador Dali, Mihail Gorbaçov, Paolo Pasolini, Michelan Gelo, Sibel Turnagöl Ercan Saatçi, Ferhan Şensoy, Seray Sever, Naşide Göktürk, Aydan Şener


Dr. İris Gizem Yücel'in Balık Burcu ile ilgili haftalık yorumu

Sevgili Balıklar ve yükselen Balıklar merhaba sizlere de. Gördüğünüz gibi sizi sona koymadım. Güneş kimdeyse, birinci odur. Sonrası da akar gider. Pazartesi itibariyle bir süredir iletişimde olmadığınız çocukluk arkadaşlarınız, komşularınız ile iletişime geçeceksiniz. Onlarla konuşmak, size güzel kapılar açacak. Bu süreç bir süre devam edecek. Bir günlük bir şeyden bahsetmiyorum. Jupiter retrosu, bizlere kadir kıymet bilmeyi öğretmek için var. Salı ve Çarşamba aile meselelerinizle uğraşıyorsunuz. Belki bir yer değişikliği de gündeme gelebilir. Perşembe ise, aile meselerinin tansiyonu artarken devreye iş güç ve toplumsal algınızla ilgili incelikler de giriyor. Sanki onlarla daha çok ilgilenmeniz gerekirken, kendinize ve işinize odaklı olduğunuz için trip atıyorlar gibi. Ya da haritanıza bağlı olarak, ailenizden ayrı bir yere taşınacağınız ya da belki ülke değiştirmeye karar verdiğiniz için zihnen yorgun düşüyorsunuz. Fakat sonra Cuma geliyor ve eşiniz, ortağınız ya da en yakın arkadaşınız ve akrabalarınız ile bu durumları değerlendiriyorsunuz. Başak’taki Güneş ve Boğa’daki Jupiter size fayda sağlamaya başlıyor. Cumartesi eğlenceli şeyler yaparak rahatlıyor ve Pazar kendinizi spora veya belki de güzel yemeklere veriyorsunuz. 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.