Anne olmak...

Cemiyet ve sanat dünyasından ünlü isimler, annelik duygusunu ve anne olmanın hayatlarında neleri değiştirdiğini anlattı.

aaaaaa

"Daha merhametli, daha dakik, daha sabırlı olmayı öğrendim"

Anne olmak harika bir şey. Tabii ki bunu söylemeye bile gerek yok. Bu güzel günde, anne olmaya uğraşanlar, tüp bebek deneyenler, ne kadar doğru yoldalar, Allah onların yanında olsun diyorum. Ben çok çocuklu bir insan olarak, bu durum hayatımda pek çok şeyi değiştirdi. Daha merhametli, daha dakik, daha her şeye ulaşan, kendisini ikinci plana atan, daha sabırlı, daha sakin kalabilmeyi öğrendim. Onlardan aldığım iletişimle hayata bambaşka bakabilmeyi öğrendim. Tabii ki beş çocuklu bir anne olarak doğru yerde düdük çalabilmeyi öğrendim. Ama hiçbir zaman kendi hayatımdan kendi yolumdan vazgeçmedim. Çocuklar bana üç adım attı ben onlara üç adım attım. Orta yolda buluştuk. Ben aslında çok ‘rock and roll’ bir anneyim. Özgür ruhlu bir insanım. Birey gibi bakıyorum onlara. Onları da özgür ruhlu yetiştiriyorum. Boşanmış bir anne olarak altı kişilik bir ailem var. Onlar benim her şeyim. Her şeyi birlikte yapıyoruz. Müzik mi dinleyeceğiz hep beraber, konsere mi gideceğiz hep beraber. Bir tatile mi gideceğiz hep beraber... Doğru yolda olduğumu düşünüyorum hepsi benim arkadaşım şu anda. Bu arada tek çocuklu olanlara da tavsiyem. Bir kardeşe bırakılacak en büyük miras ikinci bir kardeştir. Bir de iyi bir eğitim. Hayatımdan çok memnunum bu noktada. Hepimiz evimizin CEO’suyuz. Evimin başında olmak CEO sorumluluğu gerektiriyor. Okullarını, yolu, havayı, seyahatleri her şeyi planlamak gerekiyor. Biz annelerin özellikle erkek çocuk annelerinin en büyük görevi özellikle şu dönemde kadına saygılı, merhametli, iyi davranan erkek çocukları yetiştirmek. Çünkü annenin eğitimi toplumun bugününü ve geleceğini doğrudan etkiler. Bir annenin çocuklarına vereceği en önemli öğreti ise, çocukların ne yapacaklarını değil, ne yapmayacaklarını, ne söyleyeceklerini değil ne söylemeyeceklerini öğretmek olmalıdır. Annelik büyük bir organizasyon yeteneği gerektiriyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.