ASLAN

Genel Özellikleri (24 Temmuz - 21 Ağustos)

ASLAN

Grup: Ateş, erkek, pozitif, sabit

Yönetici Gezegen: Güneş

Renk: Koyu sarı, altın rengi, turuncu, kehribar

Değerli Taş: Sarı safir


Kişisel Özellikleri

Aslan kraldır, önderdir. Başkalarının yaşantılarını da onlar adına düzenlemek isterler. Her şeye karışırlar, kibirlidirler. Bu nedenle onları tanımlayan sözcük 'Yönetirim' dir. Yaşam sahnesinde her zaman parlayarak, odak noktası olmak isterler. Organizasyon güçleri çok fazladır. İsteklerini başkalarına kabul ettirmek, onlar için yaşamlarının 'olmazsa olmaz' şartıdır. İyi zamanlarında etkileyici, güler yüzlü, başkalarına yardım etmeyi seven ve bunu kendine görev sayan Aslan'lar sevimli ve iyimser kişilerdir. Ona karşı hatalı davransanız bile, size olgun bir şekilde tepki verir. Fakat; Sabrı taştıktan sonra, dürüst ve mert, gerektiğinde sert bir şekilde tavır gösterir. Zor günlerinde şansları onlara her zaman yardım eder. Yönetici gezegenleri Güneş onları en karanlık günlerinde aydınlığa çıkarır. Eğitimsiz ve gelişmemiş Aslan tipleri çekilmez olurlar. Her konuda sahip olduklarından daha fazlası varmış gibi davranırlar.


Fiziksel Özellikler

Aslan burcunun tipik fiziksel özellikleri: Boyları genelde uzun ve kemikleri kalındır. Omuzlar geniş, kaslar gelişmiştir. Açık renk saçlı, pembe beyaz tenli, büyük ve yuvarlak başlıdır. Gözleri iyi görür. Kadınları saçlarını çok severler. Dış görünüşlerine çok önem vermeleri yüzünden, onları her an bakımlı görebilirsiniz. Yürüyüşleri farklıdır ve girdikleri yerlerde gözle hemen üstlerinde toplanır. Fiziksel çekiciliğinin farkında oluşu, onu daha gururlu ve ben merkezci yapar.


Aslan Ünlüleri

Zuhal Olcay,Gönül Yazar, Ben Deniz, Uğur Mumcu, Hakan Altun, Şenay Akay, Deniz Akkaya Zuhal Olcay, Ben Deniz Uğur Mumcu Napoleon Bonaparte, Fidel Castro, Alfred Hitchcock, Robert De Niro, Bill Clinton, Benito Mussolini, Coco Chanel, Mata Hari, Jaqueline Onassis, Mae West, Henry Ford, Mick Jagger, Carl Gustav Jung, Guy De Maupassant, Madonna, Gönül Yazar, Ahu Tuğba, Shoren Stone


Dr. İris Gizem Yücel'in Aslan Burcu ile ilgili haftalık yorumu

Sayın Aslanlar, saygılar. Tepede de Boğa, sizinle bu aralar iyi geçinmek şart. Pazartesi bir süredir serdiğiniz işleri toparlama ateşini hissedeceksiniz. Biliyorum, enerjiniz kesilmişti ve kafanızı toplamakta, hatta dert anlatmakta bile zorlanıyordunuz bir süredir. Ama Jupiter imdadınıza yetişti. Bunun retrosuna fena derler ama yanlış bilgidir. Şimdi siz, bir süredir işlerinizin duraklaması ile ilgili kendinizle yüzleşeceksiniz. Bu, çok değerli bir şans. Çünkü sabit tayfadan olmanıza rağmen, gerçekçi olacaksınız. Salı ve Çarşamba, arkadaşlarınızdan çok güzel destekler alabileceğinizi fark edeceksiniz. İşler yoluna giriyor, Perşembe eş veya ortaktan gelen tepkilerle ve kaynaklarda kısıtlı davranmalarıyla biraz hızınız kesilir gibi olacak. Aldırmayın, akışına bırakın. Çünkü Cuma, kendi kaynağınızı kendiniz yaratabileceğinizi fark edeceksiniz. Başak’taki Güneş ve Boğa’daki Jupiter sizin için el sıkışacak. Cumartesi “Allah bana yardım ediyor resmen” diyeceğiniz olaylar yaşarken, Pazar “ben her şeyin üstesinden gelirim” diyeceksiniz.

 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.