BAŞAK

Genel Özellikleri (22 Ağustos - 23 Eylül)

BAŞAK

Grup: Toprak/dişi/değişken

Yönetici Gezegen: Merkür

Renk: Açık sarı, açık mavi, turkuvaz

Değerli Taş: Mavi safir, mavi necef, mavi kristal, zebercet


Kişisel Özellikleri

Yönetici gezegeninizden dolayı hep bilgiyi ararlar. Zekalarını kendilerine yardımcı olan bir hizmetçi gibi görürler. Bu nedenle Başak burcunu tanımlayan sözcük 'İncelerim “ dir. Başak'lar çalışkan ve pratik insanlar olup, yaşamlarındaki en önemli konu İş' tir. Güvendikleri kişilere yardım etmeyi sevmelerine rağmen, inanmadıkları ve tembel olduklarını bildikleri kişilere karşı soğuk davranırlar. Yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar. Onların dinlenme biçimi bile başkalarına yorucu gelebilir. Başak'ların yaşamda ayrıntılar arasında boğulma riskleri hep vardır. Böyle anlarda bile, kendi yöntemleri ile yaptıkları işlerde gelişigüzel şeyler bulunabileceğini kabul etmezler. Başaklar, genellikle kendilerini hiç kimseye kullandırtmazlar, sınırlarını belirleyerek 'hayır' demesini bilirler. Tutumlulukları bazen pintilik derecesindedir. İçli-dışlı olmayı sevmedikleri için, soğuk ve mesafeli bir görünüşleri vardır.


Fiziksel Özellikler

Başak burcunun tipik fiziksel özellikleri: Uzun bir boy, ince bir bel yüzü pembe beyaz veya esmerdir. Saçları koyu renk ve genelde uzun olur. Sağlıklı saç tellerine sahiptirler. Gözleri insanın içini okur gibi baktığı için de hemen onun etkisinde kalırsınız Farklı bir karizması vardır. Sistemli ve kuralcı yapıları dış görünüşlerine de yansır. Onları asla dağınık ve gelişigüzel göremezsiniz. Kıyafetleri klasik fakat etkileyicidir. Daima kaliteli yaşamaktan hoşlandıkları için, bütçelerini yansıtan hoş kıyafetleri kullanırlar, fakat abartıya kaçmamak şartıyla.


Başak Ünlüleri

Başak burcunun erkek ünlüleri; Ali Sunal, Rafet El Roman, Alper Saldıran, Andrew Lincoln, Aras Bulut İynemli, Can Temiz, Dylan O’brien, Gökhan Türkmen, James Marsden, Jensen Ackles, Keanu Reeves, Ludacris, Mabel Matiz, Martin Freeman, Paul Walker, Cansel Elçin, Tommy Lee Jones, Ümit Kantarcılar, Yusuf Akgün ve Michael Jackson'dır. Başak burcunun kadın ünlüleri; Amanda Schull, Angel Coulby, Algı Eke, Begüm Birgören, Bergüzar Korel, Blake Lively, Ceyda Ateş, Claudia Schiffer, Duygu Yetiş, Ebru Cündübeyoğlu, Ece Uslu, Eda Taşpınar, Evrim Solmaz, Gamze Özçelik, Gülben Ergen, Hande Ataizi, Katerina Graham, Lea Michele, Marlee Matlin, Merve Boluğur, Pınar Altuğ, Pink, Rose McGowan, Saadet Işıl Aksoy, Salma Hayek, Sarah Roemer, Shania Twain, Sophia Loren, Yağmur Tanrısevsin, Belgin Erdoğan, Beyonce ve Cameron Diaz'dır.


Dr. İris Gizem Yücel'in Başak Burcu ile ilgili haftalık yorumu

Selamlar Güneş’i veya Yükseleni Başaklar, sizi burada görmek güzel. Toprak tayfası olduğunuz için bazı avantajlar ve değişkenlerden olduğunuz için de bazı dezavantajlar var bu hafta. Pazartesi, Jupiter retro başlıyor. Toprak olduğunuz için, bu retro ile bir şeyleri farkına varmanız ve düzeltmeniz için şanslar oluşacak. Kulak kabartın, gözlerinizi dört açın. Bu bilgiler size, felsefik bir şekilde veya üst konumlarda fikirlerine önem verdiğiniz insanlardan akacak. Üst konum derken, mesela beyaz yakaysanız müdürünüzden gelecek anlamında söylemiyorum. Bilgisine, hayat görüşüne saygı duyduğunuz birileri bunlar. Salı, Çarşamba ve Perşembe, işinizle ve toplumda algılanış biçiminizle ilgili birtakım gelişmeler, sınavlar var. Özellikle Perşembe, eşiniz veya ortağınızla ilgili ya da en yakın arkadaşınıza dair bir şeyler sizi rahatsız edebilir. Onların yerine açıklama yaparken bulabilirsiniz kendinizi. Cuma ışıl ışıl parlıyorsunuz gerçi... Bahsettiğim “bilge” olduğunu düşündüğünüz kişilerin sözlerine dikkat edin. Cumartesi kalabalık ortamlarda Uranüs ve Ay sayesinde eğlenceli vakit geçirirken, Pazar biraz daha sakin bir gün geçirmek isteyeceksiniz. 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.