BOĞA

Genel Özellikleri (21 Nisan - 21 Mayıs)

BOĞA

Grup: Toprak/dişi/sabit/negatif

Yönetici Gezegen: Venüs

Renk: Ateş pembe, açık mavi, eflatun 

Değerli Taş: Elmas


Kişisel Özellikleri

Boğa'lar hedefleri doğrultusunda ilerlerken, tüm dikkatlerini toplayabilme yeteneklerinin yanında maddecilikleri ile tanınırlar. SAHİP olma onların yaşam gerçekleridir. Bireysel ilişkiler konusunda son derece güvenilir olan Boğa'lar, insanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Yaşamları boyunca güven ararlar ve bu yüzden kendilerini riske atmazlar. Amaçladıkları işler konusunda gösterdikleri sabır, bazen diğer kişileri çatlatacak boyutlarda olabilir. Bütün bunlara rağmen çevresi tarafından aranılan, sıcakkanlı insanlardır. Sürekli somut konularla uğraşmayı severler, doğada bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı bir şekilde yürütürler. Bu yüzden ruhsal olarak da doyumlu kişilerdir. Olayları organize ederlerken rahatlıklarını gözetirler ve kendilerinin zevklerine uygun olmasına önem verirler. Yaşamdaki isteklerini elde ettikleri zaman, hiçbir koşul onları başka yönlere çekemez. Parayı rahata ulaşmak için bir araç olarak görürler. Mal ve mülk edinme konusunda beceriklidirler. Finans ve yatırım konuları ilgilerini çeker.


Fiziksel Özellikler

Kısa boylu, sağlam bir boyun yapısına sahiptirler. Kısa bir boyun ve mahmur bakışlıdırlar. Esmer tenli olup, koyu ve sıcak bakışlı kişilerdir. Saçlar gür ve kıvırcık olabilir.Özellikle boğa kadınları genç yaşlarda çok güzel olmalarına karşın, ileri yaşlarda aşırı nişastalı yiyecekler tükettikleri için, yüz hatları hantallaşır ve kalın bir bedene sahip olurlar.


Boğa Ünlüleri

Esra Balamir, Cem Yılmaz, Ece Erken, Okan Bayülken, Özcan Deniz, Nehir Erdoğan, Demet Akalın, Salvadore Dali, Karl Marks, Sig Mund Freud, Asil Nadir, Nükhet Duru, Kanuni Sultan Süleyman, Kraliçe Iı. Elizabeth, Lenin, Barbra Streisand, Evita Peron, Honore De Balzac, Johannes Brahms, Gary Cooper, Henry Fonda, Jehudi Menu Hin, Bertrand Russell, Shakespeare, Stevie Wonder, Serpil Çakmaklı, Demet Akalın, Jülide Ateş, Şebnem Dönmez, Ferda Anıl Yarkın, Ayhan Işık, Saddam Hüseyin


Dr. İris Gizem Yücel'in Boğa Burcu ile ilgili haftalık yorumu

Sevgili Venüsyen Boğalar, Güneş veya Yükselen ya da ikisini de Boğa tercih ederek dünyaya gelmişseniz bu satırlar sizin için. Pazartesi itibariyle, o bir süredir bıraktığınız diyet ya da beslenme alışkanlığı ya da kişisel bakım rutininize döneceksiniz. Bakmazsan dağ olur durumları biraz yüzünüze çarpacak gibi... Salı ise, bunun için bütçe ayırmaya karar veriyorsunuz. Çarşamba, belki de bir süredir gitmediğiniz spor salonunda, SPA’da halen paketiniz olduğunu öğrendiğiniz ve gitmeye karar verdiğiniz gün. Ve Perşembe, arkadaşlarınıza uyup bazı kararları esnetme ihtimaliniz oluşuyor. Dikkatli olun, herkesle görüşmeyin. Cuma aşkınız veya çocuğunuzla eğlenceli bir şeyler yapıyorsunuz. Çünkü Güneş ve Jupiter birbirlerine aşkını ilân ediyor. Cumartesi, eski arkadaşlarınızla bir araya gelmek için harika bir gün. İşte bakın bu kişiler sizin iyiliğinizi isteyen insanlar. Kulak kabartmanızda fayda var. Pazar ise, kök ailenizde aksiyon ve bol iletişim var. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin, sınırları korumak iyidir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.