KOÇ

Genel Özellikleri (21 Mart - 20 Nisan )

KOÇ

Grup: Ateş/erkeksi/değişken

Yönetici Gezegen: Mars

Renk: Ateş kırmızı, nar çiçeği

Değerli Taş: Pırlanta, yakut, ameist, demir


Kişisel Özellikleri

Koç, Burçlar kuşağının ilk burcudur. Hareketli ve enerjik oluşları ile tanınırlar. Ben egoları çok fazla gelişmiştir. BEN, onların aynası olmuştur adeta. Bu burçta doğanlar çok pratiktirler. Olaylar karşısında coşkularını gizleyemezler. Yaşam yolunda canlılıklarını ve atılganlıklarını yitirmeden heyecanla ilerlerler. Merak ettikleri konularda olabildiğince yaratıcılardır. Amaçları doğrultusunda ilerlerken, kendilerini eylemleri ile kanıtlamak isterler. Eğer Koç'lar girişimde bulunacakları zaman izleyecekleri rotayı ayrıntıları ile planlarsa, enerjik yapılarının da yardımı ile daha da üretken olabilirler. Bencilliklerinden kaynaklanan sabırsızlıkları ve söz dinlemez yaratılışları yüzünden zaman zaman güç durumlara düştükleri de olur. Böyle anlarda başladıkları işlerini sonuçlandırmadan bırakırlar. Konuşmaları abartılıdır, bazen gerçekleri değiştirerek anlatırlar. Kavrama yetenekleri fazla olan Koç'lar yaşam sahnesinin başrolünde olmayı tercih ederler. Aşırı kıskanç ve bağımsızlıklarına düşkün olurlar.


Fiziksel Özellikler

Fiziksel yapıları uzun yüzlü ve uzun boyludurlar. Kolları ve bacakları güçlüdür. Esmer ve kıvırcık saçları vardır. Bakışları delici ve keskindir. Sağlıklı bir ciltleri vardır.Spor yapmaya meraklı oldukları için de, bir çok spor salonlarında Koçlara rastlayabilirsiniz. Güzel dişleri olan Koçların; gözlerini dikerek gülümsemesi, çevrelerini etkisi altına alır.


Koç Ünlüleri

Descartes, Tenesse Williams, Vincent Van Gogh, Herbert von Karajan, Neşe Karaböcek, Yüksel Uzel, Johann Sebastian Bach, Charlie Chaplin, Joan Crawford, Marlon Brando, Ömer Şerif, Fatih Sultan Mehmet, Dr. Yıldırım Aktuna, Zeki Alasya, Sakıp Sabancı, Kadir İnanır, Pop şarkıcısı Yaşar, Nurgül Yeşilçay, Deniz Akkaya, Hüner Coşkuner, Kayahan


Dr. İris Gizem Yücel'in Koç Burcu ile ilgili haftalık yorumu

Sevgili Güneş ve Yükselenli Koçlar, bu hafta Pazartesi itibariyle bir süredir durgunluğa giren finansal çarklarınız toparlanmaya başlıyor. Zira Jupiter’in retro hareketi, yaptığınız bazı hataları göstermeye başlayacak ve hızla toparlanacaksınız. Zaten sizin için bir şeyi bir kere fark edince harekete geçmek en kolay şey. Yeni hedeflere koşun, sizi kimse tutamaz. Salı günü Ay’dan destek almaya başlayacaksınız. İnsanlarla verimli iletişimler kuracaksınız. Çarşamba ise, bir süredir beklettiğiniz işlerinizi hızla temizleme kararı alıyorsunuz. Ancak Perşembe itibariyle, kendinize fazla yüklendiğinizi fark edip, insafa geleceksiniz. Ve Cuma harika, çünkü dengeye oturacak düzeniniz. Cumartesi size ilham veren insanlarla yolunuz kesişecek ama söz verirken dikkatli olun lütfen. Pazar ise, içinizde coşku olacak. Eğlenmeye odaklanacaksınız.

 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.