KOVA

Genel Özellikleri (21 Ocak - 19 Şubat)

KOVA

Grup: Hava/erkeksi/sabit, Pozitif

Yönetici Gezegen: Satürn, Uranüs

Renk: Koyu mavi, gece mavisi, yeşil

Değerli Taş: Yeşim


Kişisel Özellikleri

Hayal güçleri sınırsız olmakla birlikte, düşünceleri bulundukları anın ötesinde, akılcı ve sezgiseldir. Kova 'lar dik kafalıdırlar. Kendilerini dinleyenlerin ne demek istediklerini anlamadıklarını sanırlar. Kovaları tanımlayan sözcük 'Biliyorum' dur. Kova burcu insanları sevecen tavırları ile tanınırlar. Bu kişiler bencil değildirler. Irk, cinsiyet ve sosyal durumuna bakmaksızın, herkesin ayni olanaklara sahip olmasını isterler. Modern görünüşlerine karşın, inatçı ve sabit fikirli olurlar. Onlara yaklaşmak çok zordur, çünkü ne kadar dostça davranırlarsa davransınlar, arada her zaman bir mesafe bırakırlar. Kişisel özgürlükleri onlar için o denli önemlidir ki, bu yüzden en yakın ilişkilerini kesip atabileceği gibi, yine özgürlükleri adına her türlü özveride bulunurlar. Bu yüzden Kovalara aile yaşamı biraz zor gelir. Çoğu zaman yeni bir şeyler keşfetmek için uğraşıda bulunurlar. Belli ilkeleri sonuna dek savunmaları onları hiç rahatsız etmez.


Fiziksel Özellikler

Kova burcunun fiziksel özellikleri: Orta ve uzun bir boy, düzgün bir beden, açık sarı saçlar, koyu renk gözler en belirgin özellikleridir. Özellikle Kova kadınlarının yüzleri çok güzeldir. Yaşlanıncaya kadar kendilerine bakarlar. Metabolizmaları çok hassastır. Doğal ilaçlar vücutlarında daha iyi etki yapar. Biyoenerji, Akapunktur, Homeopati, alternatif tedavi yöntemleri ilgilerini çeker. Bir anda başlayan hızla iyileşen ve iz bırakmadan ilginç bir şekilde ortadan kaybolan hastalıklara yakalanabilirler. Bilekleri çok hassas olan Kovaların, spor yaparken dikkatli olmaları gerekiyor. Ayakkabı seçerken dikkatli davranmalılar. Aynı anda birçok şeyi yapmaya kalkarlar. Spor yaşamlarında önemli bir yer tutmalı, yoksa elektriksel enerjilerini boşaltma konusunda zorluk çekebilirler.


Kova Ünlüleri

Esin Maraşlıoğlu, Serdar Ortaç, Tuğba Özay, Bertolt Brecht, James Dean, Federico Fellini, Paul Newman, Franz Schubert, Jules Verne, Eva Braun, Mia Farrow, Sylvia Krystel, Ajda Pekkan, Candan Erçetin, Harika Avcı, Mehmet Ali Erbil, Rauf Denktaş, Charles Darwin; Charles Dickens, Clark Gable, Abraham Lincoln, Norman Mailer, Ronald Reagan, Franklin Roosevelt, John Travolta, Nastassia Kinski, Wolfgang Amadeus Mozart.


Dr. İris Gizem Yücel'in Kova Burcu ile ilgili haftalık yorumu

Sevgili Kova insanları selamlar, büyük değişim rüzgârları devam ediyor. Ama siz zaten gelecekte yaşadığınız için, sizi etkilemeyeceğini düşünüyorum. Pazartesi ailenizle ilgili görmezden geldiğiniz meselelerle biraz yüzleşmeye başlayacağınız bir süreci işaret ediyor. İstiyorsunuz ki, gerçekler kenarda beklesin ancak olmuyor işte... Belki de çözmeyi denemelisiniz ya da kabul etmeyi. Salı ve Çarşamba, çocuğunuz veya sevgilinizle ilgili değişimler gündemde olacak. Dikkat ettiyseniz aile ve arkasından çocuklar, sevgili gibi en önemli kişiler bir arada hareket ediyor. Burada bir hareketlilik var, pembe gözlükleri çıkarmalısınız. Perşembe bazı maddî sorumlulukların arttığını ve hesaplarınızın dışına çıktığınızı fark ediyorsunuz. Ama sizde bunu aşacak vizyon var, sadece biraz daha gerçekçi ve sakin olmanızda fayda var. Cuma gününü ailenize odaklı geçiriyorsunuz. Parayla ilgili çözmeniz gereken meseleler için onlara zaten ihtiyacınız var. Cumartesi günlük ritminizi düzenlemek için planlar yapacak ve yaratıcı çözümler geliştireceksiniz. Pazar ise, eş, ortak veya en yakın arkadaşınızla ilgili bir değişim, vazgeçiş, plan değişiklikleri gündemde olacak.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.