OĞLAK

Genel Özellikleri (23 Aralık - 20 Ocak)

OĞLAK

Grup: Toprak/kadınsı/öncü

Yönetici Gezegen: Satürn

Renk: Kurşuni, koyu kahverengi, nefti yeşil

Değerli Taş: Lal, kırmızı kuvartz, kehribar


Kişisel Özellikleri

Geleceği ayrıntılı biçimde planlamaya çalışan Oğlak'lar bu özellikleri nedeniyle sık sık kuruntulara kapılarak, depresyona girerler. İşleri ile aşırı meşgul olduklarından, insanlarla zor ilişki kurarlar. Fakat, hiçbir zaman kendilerini yalnız hissetmezler. Bu nedenle onları tanımlayan sözcük 'Kullanırım' dır. Oğlaklar ciddilikleri, tutuculukları ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar. Çalışkanlıkları ile kolaylıkla başkalarının saygısını kazanırlar. Gerçek bir Oğlak'ın iki temel özelliği vardır. Güvenilirlik ve dürüstlük. Çok gelişmiş bir görev duyguları vardır. Bazen başkalarının başarısızlıklarını abartırlar. Oğlaklar arkadaşları ile ilgili çok iyi sırdaş olurlar, para konusunda dikkatli olmalarına rağmen, eli açık insanlardır. Geleneklere bağlı kişiler olduklarından, duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çekerler. Bu nedenle kendilerinden yaşça küçük kişilerle bazen sürtüşmeleri olur. Sürekli somut konularla uğraşmayı severler, doğada bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı bir şekilde yürütürler. Bu yüzden ruhsal olarak da doyumlu kişilerdir. Olayları organize ederlerken rahatlıklarını gözetirler ve kendilerinin zevklerine uygun olmasına önem verirler. Bu özellikleri evlerine de yansır.


Fiziksel Özellikler

Fiziksel özellikleri; kısa boy, ince yapı, uzun ince bir yüz. Uzun belirgin bir çene. Saçlar genelde siyahtır. Beden dar ve uzun bacaklara sahiptirler. Dizleri genelde çıkıntılıdır. Güzel bir yüz yapıları vardır. Fotojenik oldukları için model dünyasında sık sık Oğlaklara rastlarız. Ciltleri yıllar geçtikçe daha genç olur Soğuk görüntüleri onları ulaşılmaz bir hava estirse de kendilerine güvenen bir tablo da, ortaya çıkarır. Kendinden emin tavırlarıyla herkesi kendine hayran bırakmasını bilir.


Oğlak Ünlüleri

Ebru Şallı, Çağla Şikel, Mustafa Sandal, Seda Sayan, İbrahim Tatlıses Benjamin Franklin, Henry Miller, Moliere, Isaac Newton, Elvis Presley, Joan Baez, Marlene Diet Rich, Ava Gardner, Hz. İsa, Filiz Akın, Semra Özal, Federico Fellini, Rudyard Kipling, Richard Nixon, Simone De Beauvoir, Martin Luther King, Mao Tsetung. Ebru Şallı, Çağla Şikel, Mustafa Sandal, Cem Uzan, Seda Sayan, İbrahim Tatlıses


Dr. İris Gizem Yücel'in Oğlak Burcu ile ilgili haftalık yorumu

Merhaba Oğlak ve yükselen Oğlaklar, Pazartesi itibariyle hareket başlıyor. Çocuğunuz veya sevgilinizle ilgili bir süredir sinir olduğunuz şeyler geride kalıyor. Fabrika ayarlarına dönecekler merak etmeyin. Siz tabii her şeyin harika olmasını istersiniz çünkü canınızı dişinize takarak payınıza düşenin en iyisini yapmaya çalıştığınızı gökyüzü biliyor. Onlar da yapacak, merak etmeyin. Süreç başlıyor. Salı ve Çarşamba, iş rutinlerinizi toparlamaya başlıyorsunuz. En yakın arkadaşım harika bir kısa video gönderdi. 8 saat uyku, 8 saat iş, 8 saat de sevdiğiniz insanlar ve uğraşlar için gününüzü üçe bölün diyor. Tam olarak bunu yapmaya yakınsınız. İlhâm vermiştir umarım. İhtiyacınız yok da gerçi... Perşembe rutinlerinizle, uzun vadeli planlarınız arasında sıkışıp kaldığınızı göreceksiniz. Birinden birini seçme şansınız da yok. Demek ki bakış açınız değişmeli. Zaten Jupiter’e retro bunun için geldi. Kulak kabartın. Cuma bu sıkışmadan sizi ya sevgiliniz ya da çocuğunuz çıkaracak. Size fikirler verecekler ve her şeyi yine başarabileceğinizi göreceksiniz. Cumartesi eşiniz veya ortağınızla hedeflerinizi ve planlarınızı paylaşıp, destek almak için bir şeyleri somutlaştıracaksınız. Pazar ise, odağınızı çok şükür iş dışında bir şeylere yöneltmeyi başaracaksınız.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.