YAY

Genel Özellikleri (24 Kasım - 22 Aralık)

YAY

Grup: Ateş/erkeksi/değişken

Yönetici Gezegen: Jüpiter ve Neptün

Renk: Turkuaz, Mor

Değerli Taş: Firuze, Mavi topaz


Kişisel Özellikleri

Kavrama yetenekleri gelişmiş olduğundan becerikliliklerinin de katkısı ile ele aldıkları her işte, özellikle ciddi işlerde ve felsefe konularında başarılı olurlar. Bu nedenle Yay Burcunu tanımlayan sözcük 'Görüyorum' dur. Yay burcu insanları içtenlikleri ve iyimser yaşam görüşleri ile tanınırlar. Gençliklerinde dikkatsiz, heyecanlı ve geleneklere aykırı davranışlar içinde olsalar da geçmiş yanılgılarından en çok ders alan kişiler bu burçtan çıkar. Özgürlüklerine aşırı düşkün, patavatsızlık derecesinde pratik insanlardır. Yay'ların yaşam çerçeveleri herhangi bir şekilde kısıtlandığı zaman, içsel bir biçimde alt üst olurlar. Akılsızca risklere atılırlar. Yayların hayatı yeniliklere olan merakları ile karakterize edilebilir. Bilmedikleri şeyleri araştırıp, keşfetmeyi severler. Yaylar çok yönlü ve ayni anda ilgilenebilecekleri birkaç konu olduğunda mutlu olan kişilerdir. Kendilerini yorgun hissediyorlarsa, o konudan sıkılmış demektir.


Fiziksel Özellikler

Uzun boy, ince ve yağsız beden, çekici bir yüz, kahverengi saçlar, pembe-beyaz tenleri vardır. Kendilerine daima güvenen ve iyimser yüzleri bakışlarına yansımıştır. Parlak ve çekici bir gülümseyiş şekilleri vardır. Sıra dışı ve farklı giyinmekten hoşlandıkları için, onları fark etmemek mümkün değildir. Çocuksu yapıları ile asla büyümezler.


Yay Ünlüleri

Azra Akın, Woody Allen, Ludwig van Beethoven, Walt Disney, Mark Twain, Kirk Douglas, Frank Sinatra, Jane Fonda, Mehmet AIi Birand, Zeki Müren, Winston Churchill, Gustave Flaubert, Edith Piaf, Merve İldeniz, Tülin Şahin, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Gülşen Bubikoğlu, Ediz Hun, Güzide Kasacı, Sertab Erener, Onno Tunç, İbrahim Kutluay

 

Dr. İris Gizem Yücel'in Yay Burcu ile ilgili haftalık yorumu

Sevgili zıpır Yaylar ve yükselen Yaylar tabii. Siz hiç yorulmaz mısınız? Gerçekten merak ediyorum bazen. Pazartesi ilginç bir gün. Evcil hayvan istediyseniz, istediğiniz gibi bir dört ayaklı için haber alırsınız. Evde dört ayaklı varsa, gidebilir. Bir değişim var. Ayrıca sizin için çalışan insanların da hayatlarında birtakım değişiklikler olacak ve bunlar size yansıyacak. Hazırlıklı olmakta fayda var. Bu söylediklerim bir süreci kapsıyor. Jupiter retrosu teknik adı. Salı ve Çarşamba, eşiniz, ortağınız veya yakın arkadaşınız saçını başını değiştirmiş ya da estetik ameliyat olmaya karar vermiş bir şekilde karşınıza gelebilir. Şaşırmayın. Perşembe, siz bu fikirden hoşlanmasanız da uzun tartışmalar sonunda bildiklerini okuyacaklarını kabullenme gününüz. Cuma, Başak’taki Güneş ve Boğa’daki Jupiter size işinizle ilgili uzun zamandır emek verdiğiniz şeylerin ödülünü getirmeye başlıyor. Yani onlar yapmıyor tabii, zamanın geldiğini söylüyorlar. Cumartesi, en yakınlarınızdan destek aldığınızı hissettiğiniz bir gün. Muhtemelen onlarla vakit geçirirsiniz zaten. Pazar ise, yine emek verdiğiniz meseleyle ilgili işaretler var. Muhtemelen bu konuda entelektüel bir ortamda olacak veya bilgi eksiğinizi kapatmak için kendinizi plan program yaparken bulacaksınız.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.