YENGEÇ

Genel Özellikleri (22 Haziran - 23 Temmuz)

YENGEÇ

Grup: Su, negatif,dişi

Yönetici Gezegen: Ay

Renk: Gümüş, gri, eflatun

Değerli Taş: İnci


Kişisel Özellikleri

Yaşamlarındaki her konuda aşırı bir şekilde hassas, alıngan ve kuruntulu olan Yengeç'leri tanımlayan sözcük 'Hissederim' dir. Sorumluluk duyguları çok gelişmiştir. Her işte olağanüstü olan ayrıntıcılıkları, işlerinde mükemmeliyetçiliği getirir. Ayni sorumlulukları karşılarındakilerden de beklerler. Yengeç'ler duygusallıkları ve duyarlılıkları ile tanınırlar. Çevresindeki her insandan da ayni hassasiyeti bekledikleri için, kolay geçinilir tipler değildir. İyi günlerinde neşeli, iyi kalpli, yardımsever, düşünceli ve anlayışlıdırlar. Fakat herhangi belirgin bir neden olmadan somurtkan ve alıngan olabilirler. Yakınlarını ve arkadaşlarını çok sevmelerine karşın, bunu pek belli etmezler. Kendilerini herhangi bir şekilde inciten kişileri zor bağışlarlar ve yapılan hareketi asla unutmazlar. Yengeç'ler müziğe ve dinsel konulara karşı ilgilidirler. Sabırlı olan Yengeç'ler tartışmalardan kesinlikle hoşlanmazlar. Duygularını sessiz bir şekilde saklarlar.


Fiziksel Özellikler

Gerçek Yengeç Burcu insanı fiziksel olarak; soluk, beyaz tenli, orta ve kısa boylu, yuvarlak yüzlüdür. Gözleri genelde gri veya mavi gözlüdür. Saçları mat ve kahverengi olur. Yengeç kadınları tartışmasız çok güzeldirler. Ay gezegenini simgeleyen güzel yüzleri vardır. Vücut yapıları gençliklerinde güzeldirler. Yaşları ilerledikçe, dikkat etmezlerse kilolu tombul bir vücutları olur.


Yengeç Ünlüleri

Müjde Ar, Sylvester Stallone, Tom Cruise, Bedrettin Dalan, Türkan Şoray, Sezen Aksu, Julius Caesar (Sezar), Lady Diana, Kenan Evren, Louis Armstrong, Nelson Rockefeller, Yul Brynner; Ernest Hemingway, Hermann Hesse, Kafka, Ringo Starr, Mireille Mathieu, Nathalie Wood, Reha Muhtar, Aşkın Nur Yengi, Pınar Altuğ, Harun Kolçak


Dr. İris Gizem Yücel'in Yengeç Burcu ile ilgili haftalık yorumu

Sevgili Yengeç ve yükselen Yengeçler selam, bir süredir kalabalıklardan kaçıyordunuz. Derinlikle tanımadığınız insanlara zaman ayırmak anlamsız geliyordu. Belki de haklısınız ama yine de yeni bir dönem geliyor ve tekrar sosyalleşmeye başlayacaksınız. Pazartesi, bu konuda motivasyonunuzu geri kazanıyorsunuz. Salı, Çarşamba ve Perşembe ise, biraz içinize döndüğünüz ve sosyalleşmeye dair üşengeçliğinizi ve insanların sizi kırmalarını veya emeklerinize karşılığı tam olarak vermemelerini içinizde değerlendirdiğiniz birkaç gün olacak. Özellikle de Perşembe, bu konuda dürüst olduğunuz için tepki alabileceğiniz bir gün. Sevgilinizle veya çocuğunuzla bu yaklaşımınıza dair diyaloglara girebilir, eleştirilebilirsiniz. Ama sonra Cuma gelecek. (TGIF) “Ne varsa eski dostlarda var. Sanırım yine iyimser davranmışım” dedirtecek bir gün. Çünkü Jupiter ve Güneş, bulundukları evlerden ve burçlardan güzel bir üçgen yapacaklar. Cumartesi süper kahraman gibi hissederken, Pazar iş güç toparladığınız, yoğun bir gün olacak.

 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.