Bebek'te ünlü isimlerin katılımıyla açıldı

ISTANBUL’74’ün, Clubhouse Bebek’teki yeni alanda, yirmiden fazla çağdaş sanatçının eserini bir araya getiren ilk sergisinin açılışı sanat ve cemiyet dünyasından ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşti.

Bebek'te ünlü isimlerin katılımıyla açıldı

Haber: Gülçin İşler Fırat


Demet Müftüoğlu Eşeli ve Menderes Utku ev sahipliğindeki WE BELONG Karma Sergisi, İstanbul74'ün yeni yeri Clubhouse Bebek'te sanat tutkunlarıyla buluştu. Geçtiğimiz akşam gerçekleşen açılışa Ronit-Cem Hakko, Hafsanur Sancaktutan, Ece Sükan, Serra Türker gibi cemiyet ve sanat dünyasından isimler ile sergide işleri yer alan sanatçılardan Mike Berg, Ahmet Doğu İpek, Burçak Bingöl, Ekin Bernay, Alper Aydın, Sinan Logie, Candaş Şişman ve Deniz Kader (NOHLAB), Işıl Kapu katıldı.

 


Toplumsal karmaşıklıkların ve zorlukların hakim olduğu mevcut küresel manzarada, küratörlüğünü Demet Müftüoğlu Eşeli’nin üstlendiği WE BELONG, bireyin bir yere, kültüre ve topluluğa ait olma yönündeki temel ihtiyacını sorguluyor. Sergi, toplumsal meselelere farklı pencerelerden farklı yaklaşımlarla bakmaya çalışarak, günümüz yaşam biçiminde aidiyet duygusu, toplumsal bağlar ve genel anlamda topluluk kültürü ile ilgili soruları gündeme getiriyor.

 

29 Kasım 2023 – 15 Ocak 2024 tarihleri arasında ziyarete açık olacak olan WE BELONG, sergiye özel üretilen bazı eserleri ve ilk gösterimleri izleyicilerle buluşturacak. Robert Montgomery’nin “Love is the Revolutionary Energy” başlıklı eseri Art Basel Paris 2022’de Lourve Müzesi Tuileries Bahçesi’nden sonra ilk kez İstanbul'da sergilenirken, Ordu'daki büyük solo sergisiyle ses getiren Alper Aydın’ın mekana özgü büyük ölçekli enstalasyonu “Kırmızı Hap” yer alıyor. Ekin Bernay’ın Tate Modern programı için kapanma döneminde 2021’de yaratılan “Resilient Responses” başlıklı online performansı da bir yerleştirmeye dönüştürülerek fiziksel olarak ilk kez WE BELONG kapsamında izlenebilecek. 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.