Burcunuza göre sağlıklı rutinler

Astrolog İris Gizem Yücel, yaz boyu tüm burçlar için olması gereken sağlıklı rutinleri kaleme aldı.

Burcunuza göre sağlıklı rutinler

Günlük rutinleri güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz. Bu rutinler, burcunuzun size getirdiği güçlü ve zayıf yönlere göre, daha sağlıklı ve mutlu bir gün ritmi yakalamanızı sağlar. Ancak önemle belirtelim ki; doktorunuzla devam ettiğiniz bir beslenme, ilaç, kontrol, spor gibi düzeniniz varsa, lütfen burada okuduklarınıza göre rutinlerinizi düzenlememeli ve bozmamalısınız. Öyleyse güneş burcu zamanına göre rehbere, Aslan’dan başlayalım..


ASLAN

Gökyüzünün kalbini temsil eden aslan, belki de bu sorumluluktan kalp ile ilgili rahatsızlıklara en yatkın olan burçtur. Bu sebeple kalp sağlığınıza ve damar tıkanıklıklarına çok dikkat etmek gerekiyor. Kalp ritmini hızlı ve kısa süreli yükselten egzersizler, aslanlar için önemli. Sabahlara bu şekilde başlamak, günün kalanında da kendinizi dinç hissetmenizi sağlayacaktır. Akıllı saatlerle özellikle yaz sıcaklarında kalp ritminizi takip etmeniz önemli. Önümüzdeki yıllarda gökyüzünün patronlarından Pluto, aslanların güneşine karşıt yapacağı için, diyet ve kalp sağlığının önemi artıyor. Güneş altında pek kalmamaya çalışın.


BAŞAK

Gökyüzünün düzenleyicisi başaklar, vücutta da bağırsakların sahibidir. Sindirim sisteminin akışını bozan her şey, başaklar için diğer burçlara göre daha tehlikelidir. Glüten, laktoz gibi aklınıza gelen tüm hassasiyetlere karşı testler yaptırmanız doğru olacaktır. Özellikle yaz aylarında yiyeceklerin bozulduğunu unutmamakta fayda var. Özellikle mars da sizin coğrafyada ilerlerken, beslenmenize özen göstermelisiniz. Bağırsaklar ayrıca psikolojiden de çok etkilendiği için, stresten uzak durmaya çalışmalısınız. Başaklar için 2023 yazının tansiyonu biraz yüksek görünüyor.


TERAZİ

Bir dilim pasta veya baklavaya ne dersiniz? Tatlıya “Hayır” diyen teraziye nadir rastlanır. İşin kötüsü, iyi yemekten o kadar anlıyorsunuz ki, bu iştahı sorgulamak bizi bir sonuca götürmez. Bu kadar tatlı, bu yaz ciltte sorunlara yol açabilir, dikkat etmekte fayda var. Ayrıca güney ay düğümü sizin coğrafyada hareket halindeyken, belki de biraz kendinizden uzaklaşıp; yakınlarınızdakileri de düşünmelisiniz. Bunun için her sabah ve akşam şükür çalışması yapmanız doğru olacaktır. Öğle saatlerinde ise kısa uykular, duygularınızı ve düşüncelerinizi düzenlemenize yardım edecek.


AKREP

2020’den bu yana biraz çektiniz sayın akrepler. Hem aydınlanma yaşadınız hem yeni yollarınız açıldı. Ama sonunda bir yorgunluk var. Bu yaz için en doğru rutininiz yogaya başlamak olacaktır. Akciğerlerinizde, aslına bakarsanız nefesinizde yönetemediğiniz bir şeyler var. Bunları çözerek sonbahara girmek doğru olacaktır. Sizin için umursamaz ve duygusuz yakıştırmasını yapan çok astroloji meraklısı var. Ancak böyle görünmemek için içinize attığınız şeyler, bu yaz midenizi de zorlayabilir. Mideyi zorlayan tüm içecek ve yiyeceklerden uzak bir yaz geçirmelisiniz.


YAY

Bu yaz en temel probleminiz kafanızı toparlamak olacak. Yaz boyunca her sabah kısacık da olsa spor yaparak güne başlamak ve size bir şeyler hayal ettirebilecek bir müziği her sabah dinleyerek günü planlamak doğru olacaktır. Yazın kalanı için tatil planlarınızı da şimdiden yapmanızda fayda var. Zaman akıp gidiyor. Akşamları da gün boyu yaptıklarınızı değerlendirmek ve listelemek, sonraki gün için iyi bir motivasyon kaynağı olabilir.


OĞLAK

Sayın oğlaklar, eğlenmeyi bilmiyor olmayı kabul ettiyseniz açıklamaya devam edeyim. Kendinizi dışarıya karşı o kadar güçlü gösterme motivasyonundasınız ki... Çünkü geçen yıla kadar hayat sizi 5 yıl zorlamıştı... Siz de şimdi her şey yoluna girerken, kuyruğunuzu dik tutmaya devam ediyorsunuz. Rahatlayın, fırtına geçti. Bir kısım oğlak halen son savaşlarını verse de durum bundan ibaret. Şimdi bir masaj rutini oturtma zamanı. Mümkünse her hafta masaja gitmeniz ve aromatik kokularla evinizi ve işinizi doldurmanız sizi rahatlatacak.


KOVA

Uyku sorunları ile uğraşan kovalar, geleceğe dair kaygı içinde. Bu anlaşılabilir ancak akışına kapılıp gitmek çok da doğru değil. Uyku için beyaz gürültü kullanabilir ve karanlık bir ortamda yatmayı deneyebilirsiniz. Ekran karşısında uyuyakalmak, sizi düşüncelerinizden koparıyor haklısınız. Ama bu şekilde asla dinlenemediğiniz için, bu yazın en doğru sağlık rutini uyku kalitenizi artırmak için her şeyi yapmanız olacaktır.


BALIK

Yıllardır uçuşuyor gibisiniz. Bu etki halen üzerinizde ama bu yaz, bundan silkinip kendinize gelmeniz için güzel fırsatlar sunuyor. Bir spor kulübüne kayıt olmak, diyete başlamak, her gün yürümek gibi tüm hayatınızı sağlık rutinine sokmak doğru olacaktır. Ayrıca ayaklarınızla ilgili herhangi bir şikayetiniz, şüphelendiğiniz bir durum varsa doktora gitmeyi ihmal etmeyin. 


KOÇ

Hani bazen içinizde yoğun bir duygu oluşuyor. Belki öfke, belki panik ya da kızgınlık... Koçun yönetmekte en çok zorlandığı şey, aniden gelen duygulardır. Savaşa girer ancak sonradan ne yaptığını farkına varır. Bunu kontrol altına almak tamamen mümkün mü bilemeyiz. Ancak bu yaz, inzivalara giderek ya da hafta sonları evde kendi inzivalarınızı yaratarak rahatlamaya çalışabilirsiniz. Her gün en az 10 dakikayı, herhangi bir şey yapmadan ve sakinliğinizi koruyarak geçirmeye çalışın. Meditasyon, Koçlar için çok önemli.


BOĞA

Ah canınız çok yemek yemek istiyor! Çoğunuz da iyi yemek yapabiliyorsunuz işin kötüsü. Kimseye ihtiyacınız da yok. Ancak yemek değil, hareket zamanı. Her sabah koşun koşun koşun... Çünkü şu sıralar aldığınız kilolar, maalesef kalıcı olmaya çok müsait. Koşun, zıplayın, yoğun spor yapın. Diyeceklerim bu kadar. Tabii şekerden uzak durmalısınız. O zaten ömürlük sınavınız.


İKİZLER

Bireysel sporlarla ilgilendiğinizi tahmin etmek güç değil. Ancak bu yaz rutininizi değiştirmelisiniz. Takım sporları, dans grupları, yoga kampları, vs. size çok iyi gelecek. Koşu grupları da var mesela. Bunlara da dahil olabilirsiniz. Bedeniniz ne kadar hareket ederse etsin, zihniniz de koşmaya devam ettiği için; ikisini birden beslemeniz önemli. Başkaları ile spor ve sanat için iletişimde olmak sizin için doğru bir rutin.


YENGEÇ

Bu yaz evinize sık sık misafir çağırmanız, aile ile vakit geçirmeniz size ruhen çok iyi gelecek. Ayrıca yüzme şansınız varsa her gün yüzmeye çalışın. Bunu yapamıyorsanız, sabah duşta geçirdiğiniz zamanı artırın. Ayrıca gökyüzü size, diğer burçlardan farklı olarak özel bir şans tanıyor. Bu yaz, İnternet’te geçirdiğiniz zamanı azaltabilir ve kendinize daha çok zaman ayırabilirsiniz.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.