Cappadox Festivali Duyulara Hitap Etti

Volkswagen’in ana sponsorluğunda bu yıl 5’incisi düzenlenen ve Türkiye’nin ilk uluslararası çok-disiplinli (multi-disipliner) destinasyon festivali olan Cappadox heyecanına ortak olduk

Cappadox Festivali Duyulara Hitap Etti

Yazı: Gülçin İşler Fırat


Kapadokya'nın eşsiz, büyüleyici doğasında "Değişen Gökler”" temasıyla müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve farklı açık hava etkinliklerine ev sahipliği yapan Türkiye’nin ilk uluslararası çok-disiplinli (multi-disipliner) destinasyon festivali olan Cappadox; 23-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. Bu yıl 5’incisi düzenlenen festivalin ana sponsoru yine sanata, festivallere, spor etkinliklerine destekleriyle bilinen Volkswagen oldu. Festivalin destekleyicileri arasında olan Volkswagen, Tiguan’ın yenilenen üçüncü nesli ile katılımcılara farklı deneyimler yaşattı. İstanbul'dan Kayseri'ye vardığımızda bizi bekleyen üst düzey sürüş keyfi ve premium bir deneyim sunan Yeni Tiguan araçlarla rotamızı her mevsimde büyüleyen Kapadokya'ya çevirdik.Kültür, sanat etkinliklerinin birleştirici gücünü destekleyen ve birçok farklı alanda müziği sahiplenen Volkswagen markası, Cappadox ile bu misyonunu sürdürmeye devam etti. Volkswagen Binek Araç Pazarlama Müdürü Tilbe Polat: “Bu yıl 5’cisi düzenlenen ve Türkiye’nin ilk uluslararası çok-disiplinli (multi-disipliner) destinasyon festivali olan Cappadox’un bir kez daha ana sponsoru olduğumuz için çok mutluyuz. “Love Brand” adını verdiğimiz stratejimizin ana unsuru samimi ve ilham veren marka olmak. İnsanların kalbine dokunabildiğimiz, onlara farklı deneyimler yaşattığımız ve müşterilerimizle bağ kurabildiğimiz sponsorlukların içinde yer alıyoruz. Bunlardan en önemlisi Türkiye’nin ilk destinasyon festivali olan Cappadox. Müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava etkinlikleriyle insanların farklı duygularına hitap eden Cappadox Festivali, Kapadokya’nın büyülü atmosferinde insanlarla duygusal bir bağ kurmamıza fırsat veriyor.” 
Ünlü müzisyenlerden müzik ziyafeti 


Cappadox'un müzik programı yalnızca işitsel değil, tüm duyulara adeta ruhlarımıza dokunan bir serüvene dönüştü. Türkiye’den ve farklı coğrafyalardan birçok sanatçı, Kapadokya’nın farklı mekanları ve etkileyici atmosferinde sahne aldı. Mercan Dede, Ulla ve Casper Clausen'i Kapadokya vadilerinin etkileyici manzarasında günün ilk ışıklarında karşıladık ve hafızalara kazınan deneyimi yaşadık. Festival kapsamında Gevende, Teoman, Mammal Hands, Jordan Rakei, Büyük Ev Ablukada, Lalalar gibi isimlerin sahneleriyle, ışık gösterileriyle hem eğlendik hem de görsel, işitsel keyif yaşadık.Doğayla iç içe açık hava etkinlikleri


Capadox açık hava etkinliklerinde ise, doğa ve tarihin birleştiği rotalarda yoga ve meditasyon etkinlikleri, doğa yürüyüşleri, bisiklet turları yapıldı. Outdoor sevenler Vadi Bisikleti, Avanos Panorama Bisiklet Turu, Güvercinlik Vadisi yürüyüş rotası, Aşk Vadisi yürüyüş rotaları gibi etkinlikleri tercih ederken; bedenin gücü ve enerjisini yeniden keşfedip, bedeniyle doğanın muazzam sessizliği arasında bağ kurmak isteyenler ise, Kundalini Nefes ve Meditasyon, Sinir Sistemini Dengeleyici Qigong, Ses Banyosu, Farkındalık Dansı ve Tao Vinyasa gibi meditasyon ve yoga etkinliklerini deneyimleme fırsatı buldular.


Festivalin Ruhuyla Bütünleşen Sürdürülebilirlik


Volkswagen, festivalde sürdürülebilirlik çalışmalarına katkıda bulunarak, etkinliklerde çevresel atıkları en aza indirme hedefini sürdürmeye devam ediyor. Tek kullanımlık plastik atıkları azaltma amacıyla, festivalde katılımcılara özenle tasarlanmış, işlevsel ve sağlıklı su mataraları SuCoları sundu. Böylece, festival ziyaretçileri su ihtiyaçlarını bu mataralarla karşılayarak yüzlerce pet şişenin çevreye zarar vermesini önledi.
Kapadokya’nın eşsiz doğası Yeni Tiguan ile bütünleşti

 

Cappadox’ta Volkswagen’in yenilenen SUV modeli, Yeni Tiguan’ın üçüncü nesli ile tanışma fırsatı buldum ve Tiguan, Kapadokya’nın büyülü doğasında ileri teknolojileri, mükemmele yakın aerodinamik tasarımı ve premium segmenti aratmayan konforuyla üst düzey sürüş deneyimi yaşadım. 48 Voltluk hafif hibrit sistemin entegre edildiği turbo beslemeli benzinli motor (eTSI), IQ. LIGHT HD matrix farlar, sınıfında ilk kez sunulan çift valfli adaptif süspansiyon sistemi DCC Pro, dijital kokpit, havalandırma ve masaj özellikli ergoActive Plus deri koltuklar, Yeni Tiguan’ın dikkat çekici özellikleri arasında. Önceki nesline kıyasla 30 mm daha uzun ve tavan rayları hariç 4 mm daha yüksek olan yeni SUV modelin bagaj hacmi, 37 litre artışla 652 litreye ulaşarak kullanıcılarına uzun yolculuklarda oldukça geniş yaşam alanı sunuyor.

 

Tiguan’ın üçüncü nesli, yepyeni bir kabin mimarisiyle sürücü ve yolcularını karşılıyor. Yeni Tiguan, MQB Evo platformu sayesinde “shift by wire” teknolojisini şık bir vites kontrol kumandası ile birleştiriyor. DSG vites komutları, direksiyon arkasına yerleştirilen bir vites kontrol kumandası aracılığıyla gerçekleştiriliyor. DSG vites seçicinin direksiyon arkasına yerleştirilmesi sayesinde orta konsol daha fazla saklama alanı sunuyor. Tüm donanımlarda standart sunulan 12,9 inç boyutundaki yeni bilgi-eğlence sisteminde grafik tasarımı, tepki süresi ve ekran çözünürlüğü iyileştirilerek; sezgisel kullanım kolaylığı sunuluyor. Alt kısımdaki aydınlatmalı ve “touch slider” özellikli dokunmatik panel sayesinde, ses ve sıcaklık kolayca ayarlanabiliyor. Aynı zamanda çift parmak ile çift dokunuş hareketi yapılarak koltuk ısıtma aktif edilebiliyor.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.