Fashionzoom: Benan Terzioğlu

Stiliyle dikkat çeken Benan Terzioğlu ile stil seçimlerini ve modaya bakışını konuşmak üzere bir araya geldik.

Fashionzoom: Benan Terzioğlu

Röportaj: İrem Orhan

Fotoğraflar: Serkan Eldeleklioğlu


Konu moda olunca seçimlerinde güncel trendlerden ilham alırken, kendi zevkini, yorumunu ve tarzını harmanlayan Benan Terzioğlu, gardırobuna yeni bir parça ekleyeceği zaman ise tercihini çoğunlukla zamansız parçalardan yana kullanıyor. Bu yaklaşımını da “Çoğu eşyamı senelerce kullanırım, zamanın trendlerine göre farklı şekilde yorumlarım” diyor. Benan Terzioğlu ile modaya bakışını, stil kodlarını ve güncel seçimlerini mercek altına aldık.


Şu sıralar hayatınızın merkezinde neler var, en önemli motivasyonunuz nedir?

QIMU’nun yeni koleksiyon hazırlıkları, keyifli seyahatler ve aktif spor var. Yenilikçi ve sürdürülebilir çantalar tasarlama tutkumu, aktif bir yaşam tarzı sürdürme ve dünyayı seyahat yoluyla keşfetme tutkumla dengelemeye çalışıyorum. En önemli motivasyonum daima kendime bir şeyler katabilmek, olduğum halimi, QIMU’yu geliştirebilmek ve dengede kaldığım beni mutlu eden ‘an’lar yaratabilmek.


Kendinize özgü bir stiliniz var. Sizce stil, kişinin kendini ifade etme noktasında nasıl bir rol üstleniyor?

Stil, kişinin kişiliğini ve kimliğini ifade etmede çok önemli bir rol oynar. Kişinin tarzını, ruh halini, düşüncelerini yansıtan kendini ifade etme biçimdir diyebilirim. Aksesuarlar da bu yönde çok güçlü bir rol oynamaktadır.


Trend olanın peşinden gidenlerden mi yoksa kendi tarzını kendi yaratanlardan mısınız?

Güncel trendlerden ilham alırken, kendi zevkimi, yorumumu ve tarzımı harmanlıyorum aslında. Gardırobumda her zaman zamansız parçalara önem vermişimdir. Çoğu eşyamı senelerce kullanırım, zamanın trendlerine göre farklı şekilde yorumlarım genelde. Peki, stilinizin sizi siz yapan özelliği nedir?

Benim tarzım, rahat işlevsellik ve lüks konforun uyumlu bir karışımıyla karakterize edilir. Gardırobumda kaliteye ve uzun ömürlülüğe öncelik veriyorum; sadece şıklık değil aynı zamanda aktif yaşam tarzım için pratik- lik de sunan parçaları tercih ediyorum. Stilimin beni, ruhumu ve yaşam tarzımı ifade ettiğini düşünüyorum.


Stil seçimleriniz konusunda iltifat ya da eleştiri alma konusunda nasılsınız, bu size nasıl hissettiriyor?

Stil seçimlerimde hem iltifatlara hem de yapıcı eleştirilere değer veriyorum. Olumlu geri bildirimler her zaman mutlu ederken, yapıcı eleştirilere hep açığım beni motive ediyor.Bugünden geçmişe doğru bakınca stili- nizdeki değişimi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Zaman içinde tarzım, lüks ve estetikten ödün vermeden sürdürülebilirlik ve işlevselliğe öncelik verecek şekilde gelişti. Kendi beğendiğim stil anlayışıma sadık kalarak değişen trendlere sürekli uyum sağlamaya çalışıyorum.


Şu sıralar seçimleriyle size ilham veren kişiler kimler?

Moda ikonları, tasarımcı arkadaşlarım ve seyahatlerim sırasında karşılaştığım kültürler dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan ilham alıyorum. Şu sıralar tarzını beğendiğim kişiler arasında Zendaya, Suki Waterhouse, Bella Hadid, Sofia Richie, Hailey Bieber gibi isimler var.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.