Kate Middleton'dan Üzücü Haber

Galler Prensesi, Kate Middleton, yaptığı açıklamada kansere yakalandığı ve kemoterapi gördüğünü söyledi

Kate Middleton'dan Üzücü Haber

Haber: Gülçin İşler Fırat

 

Galler Prensesi Kate Middleton uzun süren sessizliğini bozdu ve kendi açıklamasını yaptığı video ile kansere yakalandığını ve tedavi gördüğünü söyledi. Hastalığı kendi duyuran Middleton, bu süreci şöyle özetledi: "Ocak ayında geçirdiğim operasyonda kanser tespit edilmemişti ancak sonrasında yapılan tetkiklerde kanserli hücreler tespit edildi. Bu nedenle sağlık ekibim önleyici olarak kemoterapi almamı önerdi ve şu anda bu tedavinin erken aşamalarındayım." Prenses büyük şok yaşadığını, ailece çok üzgün olduklarını ve bu süreci de en iyi şekilde atlatabilmek için "İyileşmeme yardımcı olacak şeylere odaklanıyorum" sözleriyle anlattı.

 

Kate Middleton sözlerine şu şekilde devam etti "Çocuklarım George, Charlotte ve Louis'e iyi olacağıma dair güvence vermek zamanımızı aldı. William'ın yanımda olması da büyük bir rahatlık ve güvence kaynağı."


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.