Philipp Plein Türkiye'ye geldi

Sıradışı podyum gösterileriyle tanınan ünlü tasarımcı Philipp Plein Türkiye'ye geldi.

Philipp Plein Türkiye'ye geldi

Türkiye’de seçkin optik mağazalarında satılan Philipp Plein markası moda dünyasında lüks deri ve çivili yüksek topuklu ayakkabılarının yanı sıra, Roller Coster’lar, robotlar ve kafes dövüşlerini içeren abartılı podyum gösterileriyle tanınıyor. Yeni güneş gözlüğü koleksiyonunun tanıtımı için İstanbul’a gelen Philipp Plein markanın gösterişli dünyasına uygun gözlükleri moda sevenler ile buluşturdu.

Rock and roll, güzellik ve ihtişam; Philipp Plein markasının anahtar kelimeleri arasında yer alıyor. Plein, tasarımlarını minimal yaklaşımdan uzak, gösterişli olarak tanımlıyor. Lüks ve sıradışılık diyince akla gelen ilk Avrupalı tasarımcılar arasına giriyor. Unutulmaz olmak için hiçbir masraftan kaçınmayan tasarımcının moda haftalarında yaptığı gösterileri gerçek boyutlarda Roller Coster’lar, canavar kamyonlar, patlamalar, kafes maçları ve Jet Ski şovları içeriyor. Maksimalist yaklaşımı, kışkırtıcı ve iddialı tasarımları tüm ürünlerinde kendini gösterirken yenilikçi bakış açısı ile NFT dünyasına girişi, özel sınırlı sayıda üretilen farklı koleksiyonlar ile öne çıkıyor.Kimdir?

Philipp Plein kariyerine ailesi ve arkadaşları için mobilya tasarlayarak başladı. Tasarımları iç tasarım sektöründe ilgi görünce kendi adını taşıyan markasını kurdu. Hiçbir malzemeyi israf etmek istemeyen Plein, mobilyalarının ve fuarların yanında sattığı arta kalan derilerden çanta ve aksesuar yapmaya başladı. 2003 yılında, ünlü bir marka için Alman ticaret fuarı için bir salon tasarlaması istendiğinde, imza niteliğinde kristal taşlarla bezenmiş kuru kafalı ceketler tasarlayıp sattı. Bir günde 100.000 Euro'nun üzerinde gelir elde etti ve böylece bir yıl sonra moda markası doğdu. Plein'in artık dünya çapında mağazaları var şimdi yeni güneş gözlüğü koleksiyonunun tanıtımı için İstanbul’a gelen tasarımcı bu kış ve önümüzdeki yaz sezonu tarzlarından bahsetti. Güneş gözlüğü koleksiyonu erkek ve kadın olmak üzere iki kategoride sunuluyor. Philipp Plein’in imza niteliğinde kristal taş kullanımlarını güneş gözlüklerinde de göreceğimiz yeni sezon da en çok oversize modeller öne çıkıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.