Tarihe iz bırakan kadınların doğum haritaları ne söylüyor

Astrolog İris Gizem Yücel, dünyanın farklı noktalarından tarihe iz bırakan kadınların doğum haritalarını inceleyerek değerlendirmelerde bulundu.

Tarihe iz bırakan kadınların doğum haritaları ne söylüyor

Türkiye’nin haritasında kadınlar maalesef zayıf bir konumda duruyor. Astroloji meraklıları bilir, 12. ev erişemediklerimizi ve uzakta olanları gösterir. Sanki sesleniyorsunuz ancak cam duvarların arkasındasınız ve sesiniz ulaşmıyor gibi bir etki yaratır. İşte böyle bir evin içinde, kadınları temsil eden Ay, tatsız bir sabit yıldız ve sembolizm üzerine konuşlanmıştır. Çıkış var mı? Elbette var; yeter ki kadınlar kenetlensin. Fakat bunun da doğamız gereği çok kolay olmadığını biliyorum. Yine de, denemeye değer diyorum. Üstelik 23 Mart itibariyle gökyüzü, dünyadaki tüm kadınlara kenetleniş, beraber harekete geçiş, umutlu olma ve olaylara başka bir yerden bakabilme yetisi verecek. 2040’a kadar güzel bir etkideyiz genel atmosferde. Semalardan kadınlara uzanan güçlü bir el var. Kadın liderler, bilim insanları, sanatçılar, politikacılar, CEO’lar, girişimciler... Hepsi geliyor. Peki, bu satırları okuyan siz ya da civarınızdaki biri, belki kızınız bu kahramanlardan biriyse, size gökyüzü nasıl ışık tutabilir? Tabii ki tarihe iz bırakmış, başkaldıran kadınların haritalarını inceleyelim...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.