Tog Bazar 14 Mayıs'ta Divan Kuruçeşme'de

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından üniversiteli gençleri güçlendirmek ve onların sosyal fayda yaratan projelerini desteklemek amacıyla hayata geçirilen TOG Bazar, bu yıl “Kadınlar Güçlendikçe, Dünya Değişecek” sloganıyla 14 Mayıs’ta başlıyor.

Tog Bazar 14 Mayıs'ta Divan Kuruçeşme'de

Fotoğraflar: Zeynel Abidin Ağgül

Saç, makyaj: Ahmet Çoban/ Garage Hair Repair Studio


TOG Bazar; Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından TOG Sosyal Komite üyelerinin destekleriyle Türkiye’nin 81 ilinde sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Toplum Gönüllüsü gençleri desteklemek ve gençlerin dünyayı iyileştiren projelerine dikkat çekmek amacıyla hayata geçiriliyor. 14 Mayıs tarihinde 16’ncı kez kapılarını açan TOG Bazar’dan elde edilen gelirin tamamı Toplum Gönüllüsü gençlerin sosyal sorumluluk eğitimlerine ve projelerine kaynak olacak. Yapı Kredi Crystal ana sponsorluğunda, Boyner ve Otokoç Budget’in destekleriyle Divan Kuruçeşme’de gerçekleşecek alışveriş şenliğine her yıl 150’ye yakın marka ve binlerce ziyaretçi katılıyor.Bu yıl eğitim, sanat, gıda, kültür, sağlık, ekonomi, girişimcilik gibi çeşitli alanlarda farklı deneyim- lere sahip önemli isimler de TOG Bazar’a destek için kamera karşısına geçti. Başarılı fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin Ağgül’ün objektifine poz veren; Nebahat Çehre, Jülide Ateş, İdil Gazioğlu, Ümit Boyner, Zeynep Atakan, Raisa- Vanessa Sason, Arzuhan Yalçındağ, Elif Edes ve Sedef Betil genç kadınlara ilham veren başarı hikayelerini anlattılar.

Jülide Ateş

Haber Spikeri


İnsanın kendine inanması çok önemli. İçimizdeki küçük çocuğa verdiğimiz sözler var. İnsan yaş aldıkça adeta kendi ebeveyni oluyor ve o çocuğun başını okşayıp, gururla yürümesi için çaba gösteriyor. Zaten ta derinlerde azim ve çabamıza bizzat tanıklık eden de yol arkadaşımız olan o küçük çocuk. Bazen omzunuz düşüp yoruldu- ğunuzda ya da etraftan “yapamazsın” diye motivasyonunuzu kırmaya çalışanlar olduğunda, size yapabileceğinizi yine o çocuk fısıldıyor. Ardından yıllar geçiyor ve yaş aldıkça insan başka çocukları da fark ediyor. Her insanın kendi potansiyelini gerçekleştirebilmesi adına çocuklara, gençlere ya da her kimin ihtiyacı varsa ona “azimle çalışırsan ve pes etmezsen başarabilirsin” deyip, destek olabilmek mutluluğumu çoğaltıp, pekiştiriyor.

Idil Gazioğlu

Yaşam Tarzı Tıbbı Koçu &

Davranış Değişim Uzmanı


İç sesim nasıl yapabileceğimi hiç bilmediğim bir yola çıkmamı sağladı. “Sen neye ulaşacağını biliyorsun, yolda öğrenirsin” dedi. Tutkum, yol üzerindeki engelleri normal karşılamamı ve yola devam etmemi sağladı.Nebahat Çehre

Sanatçı


İç sesim “Asla pes etme” dedi... İnandığın yolda git, bazen ayağın takılacak bazen sesin kısılacak bazen ise kalbin kırılacak ama olsun, bu yol her zaman çiçekli, her zaman ağaçlı önemli olan sen kendi renklerinle yaşa.6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.