6 Haziran Yeni Ay Haftalık Burç Yorumları

Dr. İris G. Yücel Şamdan Plus okurları için yorumluyor: 3-9 Haziran haftası burçları neler bekliyor?

6 Haziran Yeni Ay Haftalık Burç Yorumları

Başlamadan önce çok değerli bir göksel olaydan bahsedelim. 3-4 Haziran’da 6 gezegenin hizalandığını göreceğiz. Jüpiter, Merkür, Uranüs, Ay, Mars, Neptün ve Satürn sabah saatlerinde gözlemlenebilir. Bu yıl 28 Ağustos’ta, seneye 15 Ocak’ta yeniden 6 gezegen hizalanacak. Şubat sonunda ise 7 gezegen hizalanacak. Bu tarihler aynı zamanda deprem ve volkan hareketlerine de açık diyebiliriz. 


Çok sorduğunuz Şeytan yıldızı 2 Haziran’da Dünya’ya yakın geçiyor. 4 Haziran’da ise Venüs, Güneş’in kalbinde olacak yani görünmez hale gelecek. 


Çok değerli zamanlardan geçiyoruz. Uranüs ve Jüpiter Boğa’da kavuştu. Boğa hangi evimizdeyse, o evin konusunda şanslar yakaladık. Kimi para kazandı, kimi aşkı yakaladı, kimi hastalıklarından kurtuldu. Ve sonra Mayıs sonunda Jüpiter İkizler’e geçti. Şimdi yepyeni bir iklimdeyiz. Mayıs 2025’e kadar da bu tatlı ve hızlı iklimde hayatımızı düzenleyeceğiz. İkizler hangi evimizse, orada şanslar bizi yakalamaya başlayacak. İkizler’e girdiği anda Jüpiter’in Plüton ile üçgen yapması, bizlere bu iki evin konusunda güzel şeyler geleceğini anlatıyor. Hem bireysel hayatlarımızda hem kolektifte. Özellikle de kolektif, iyi şeyler gelmeye başlıyor. Bir miktar daha zor gün geçirsek de, insanlık olarak daha iyi ve doğru bir yola yürüyeceğiz. 


6 Haziran’da İkizler’deki Yeniay 16 derecede gerçekleşecek. Sosyal medya platformlarında değişikliklerden senenin başında da bahsetmiştik. İşte o değişim, bu günlerde tohumlarını atıyor. Ülkemizin haritasında Terazi yükseliyor. Kısacası İkizler’deki gezegen yoğunluğu, konumu itibariyle yurtdışı ve diplomasi ile ilgili konuları getiriyor. Türk medyası ve üniversiteleri ile ilgili haberler de alabiliriz. Bahsetmiştik hatırlarsınız, ifşalar ve gizli bilgilerin ortaya dökülmesi bu Yeniay ile ilgili. Ancak bilgilerin doğruluğundan emin olmadan hareket edilmemesi gerekiyor. Ülkece boğazımız ve akciğerlerimiz ile ilgili sorunlar yaşayabiliriz. Salgınlara dikkat etmek şart. Diğer ülkelerle aramızda beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Bu da yöneticileri ani kararlar almaya itebilir. Umarım sakinlikle, doğru adımlar atılır. Maddi konularda biraz sıkıştırılmış hissedebiliriz toplum olarak ve maalesef bu etki bir süre daha devam edecektir. 


Yeniay daha çok; İngiltere, Portekiz ve Fas’ı etkiliyor. Geçen yıldan beri bahsettiğim Kıbrıs’ta neler olduğuna dair belirsizlik, bu Yeniay ile daha çok konuşulabilir. Mısır, Kıbrıs ve Türkiye’yi etkileyen askeri olaylardan bahsedebiliriz. 


Bu Yeniay en çok teknolojide devrimi işaret ediyor. Bildiklerinizin gerçekliğinden emin misiniz?


Özellikle TickTock tarzı platformlarda üretilen içeriklerin gerçekliğine dair şüpheci olmalıyız. Çok fazla içerik olacak ve zaten bu da sosyal medyayı değişmeye sürükleyecek. Ayrıca yapay zeka ile ilgili bir gelişme, hayatımıza daha da dahil olmasına sebep olacak. Sosyal medyada her saniye ücretsiz ve kendi isteğimizle ürettiğimiz data, artık başka bir şeye dönüşüyor. Yeni sosyal medya platformu ya da mevcutların köklü değişimi işte bu datadan oluşacak. Bu yıldız, bilginin yıldızlarından biridir. Yazılımcılar, elektronikçiler bu yıldızla da bağlantılıdır. 


Bir zamanlar Google’da çalışmış biri olarak, uzun bir süre insanların şaşkınlığı ile karşılaştım. Astroloji ile ilgilenmem çok tuhaf bulunuyor. Bakın, gerçek astroloji çok değerli bir bilgidir, eşsizdir. Bu nedenle Google, yapay zekasının adını Gemini yani İkizler burcu koydu. Görmek isteyen için her şey aslında gayet açık. 


Yapay zeka, bugün gözde bulunan tüm meslekleri ya sonlandıracak ya değiştirecek. Tüm gökyüzü bunu işaret ediyor. Bizim bildiğimiz tarihte hiçbir an, bu kadar yoğun dönüşümler işaret etmiyor. Yazılım, yapay zekanın işi olacak dediğimde herkes gülüyordu. Artık bu, bilinen bir gerçek.


Ayrıca senenin başındaki öngörü yazımda da belirttiğim gibi, 6 Haziran’daki bu Yeniay ile birlikte, akıl hastalıklarında yoğun artışlar yaşanmasını bekleyebiliriz. Sosyal medyadaki içerik giderek artacak. Kendinizi korumaya almaya çalışın. 


Yeniay sırasında oluşan gökyüzünün verdiği diğer işaret ise tarım ile ilgili. Uranüs, Ceres ve Eris arasındaki açılar bize tarım ve hayvancılıktaki üretim süreçlerine dair can sıkıcı dönüşümleri, bu konudaki isyanları anlatıyor. Yapayın karşısında insanların birleştiğini ve kaynaklarına sahip çıkmak için harekete geçtiğini görebilirsiniz. 2019’da konuk olduğum bir yayında bu zamanları anlatırken savaş anlatan gökyüzü var diyordum. İki savaşın da öncesine bakarsanız, tarım ve hayvancılık sorunlarının artışını görebilirsiniz. Tüm savaşlar, kaynaklara temellendirilir. Bu, her zaman böyleydi. Biz milletçe, milletin içinden birçok kişi olarak tarıma sahip çıkıyor görünüyoruz. Bu Yeniay, toprak ve suyla, tarım ve hayvancılıkla ilgili doğru adımları kendi inisiyatifimizle atacağımızı gösteriyor. 


Yeniay ve kavuşumundaki Venüs’e, Satürn kare yapıyor. Bilim dünyasında maneviyata uyanışların artacağını göreceğiz. Size daha öncelerde bahsettiğim, manevi konuları bilim insanlarının devralarak insanlığa fayda sağlamaya başlaması işte bu Yeniay’da güçlenmeye başlayacak. 


Ayrıca pek bilinmeyen başka bir takım cüce gezegenler ve asteroidler, rüyalarımızdaki değişimleri gösteriyor. Rüyalarında sorunlarına çözüm bulanlar, rüyalarla ilgili bilimsel gelişmeler, rüya tabirlerine yeni yorumlar gelmesi gibi gelişmeler de gündemimizde. 


Kısa bir zodyak gezintisi yapalım. 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.