Fransız Sarayı'nda Bir Türk

Ece Ege, Macron’un Elysée Sarayı'nda verdiği davete katıldı

Fransız Sarayı'nda Bir Türk

Haber: Gülçin İşler Fırat


Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve First Lady Brigitte Macron'un, Elysée Sarayı'nda düzenlediği, dünyaca ünlü moda tasarımcılarının davet edildiği 'Diner de la Mode'a, Dice Kayek’in kurucularından Ece Ege de katıldı.  


 

Dünyaca ünlü birçok moda tasarımcısı ve marka yöneticisinin davetli olduğu Elysée Sarayı'nda düzenlenen 'Diner de la Mode'da Paris'in mükemmelliğe ve üstünlüğe değer verilen bir moda başkenti olmasından gurur duyduğunu söyleyen Macron, “Moda, kişinin kendini sürekli yeniden keşfetmesi gereken bir mücadeledir. Fransa'da büyük moda evlerine ve bilgi birikimine dayanan uzun bir karşılama geleneğimiz var. Bu Paris için çok büyük bir fırsat” dedi. Sürpriz bir duyuru bulunan Macron, önümüzdeki Temmuz ayında Paris'te düzenlenecek olan bir sonraki Olimpiyatlarla bağlantılı olarak Paris'in merkezinde modaya ayrılacak bir gün olacağı bilgisini de paylaştı.Kuruluşundan bu yana hem Doğu’da hem de Batı’da köklere sahip olmanın getirdiği incelikli çelişkilerin moda üzerinden tercümesini yapan bir kültür üreticisi olarak tasarımlar yapan bir Türk markası Dice Kayek adına geceye katılan Ece Ege: “Emmanuel Macron’un organize ettiği, dünyaca ünlü moda tasarımcılarının davetli olduğu bu gecede bir Türk modacı olarak yer almaktan büyük onur duydum. Bu güzel ve sıcak akşam için ayrıca moda tasarımcılarına desteği için yürekten teşekkür ediyoruz” diye duygularını dile getirdi. 


 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.